גזע צאנז

יחוס און אפשטאם

די אחראים: יאנאש,אחראי,געלעגער

סאנזע רב
אנשי שלומינו
תגובות: 6
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך יוני 30, 2021 10:42 am

Re: בני הרבנית יוטא אשת הרה"ק ר' אליעזר ירוחם בארון מקראקא זי"ע (- ג' ניסן תרנ"ז) הנ"ל א-ח

• ציטיר
  • צו לייגן א דאנק דארפט איר זיין אריינגעלאגט

תגובה דורך סאנזע רב »

אום אני חומה האט געשריבן:
נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ב-מז) רבי מנחם מאנדיל מיאסלא, חתן רבי אברהם יהושע העשיל רובין אבד"ק יאסלא וצפת (ל תשרי), בן רבי אלימלך מסוקולוב (ב תמוז), בן רבי אשר ישעיה מראפשיץ בעל "אור ישע" (הנ"ל).
ב-מח, ג-קמו) הרבנית שרה אשת רבי מרדכי דוד הארוויץ אבד"ק אילפין ואוליינוב (דלהלן ג-קמו), בן רבי חיים יעקב מאוליינוב (הנ"ל ב-לו).
ב-מט) ... אשת רבי פסח דוד (ב"ר שבתי) מילער מבאקאווסק.

כצ"ל
אום אני חומה
שר האלף
תגובות: 1081
זיך איינגעשריבן אום: זונטאג נאוועמבער 01, 2020 10:43 pm
לאקאציע: אין ביבליאטעק

Re: בני הגה"ק ר' שלום אליעזר מראצפערט זי"ע הי"ד (חול המועד פסח תרכ"ב - טז סיון תש"ד) הנ"ל א-יא (ב-לח)

• ציטיר

תגובה דורך אום אני חומה »

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ב-נ) רבי חיים ראב"ד סאקמער (יט כסלו - בחיי אביו), בזו"ר שפרה צפורה בת רבי אברהם שלום פנחס ר"ב מטשענסטחוב (יג חשון), בן רבי אלטער דוד מאיר מוואלבראם (כז אדר), [חתן רבי משה מקארוב (ב אייר), בן רבי שלום מבעלזא (כז אלול), וחתן (בזו"ש) רבי פנחס הלוי הארוויץ מוואלטשיסק, {חתן רבי מרדכי אורנשטיין מיאסי, חתן רבי אברהם יהושע העשיל מאפטא בעל "אוהב ישראל" (הנ"ל)}, בן רבי יוסף יוסקא מיאסי (ט שבט), בן רבי אריה ליבוש מוואלטשיסק (כג תמוז).], בן רבי יצחק מנחם מוואלבארם (כ אדר), [חתן רבי משה מלעלוב (יג טבת), בן רבי דוד מלעלוב (ז שבט), וחתן רבי יעקב יצחק ה"יהודי הקדוש" מפשיסחא (הנ"ל)], בן רבי פנחס מאפטא, בן רבי מאיר מאפטא בעל "אור לשמים" (הנ"ל). / בזו"ש חוה בת רבי ברוך רובין מברעזדאוויטש (ל כסלו), בן רבי מאיר מגלאגוב (הנ"ל), וחתן רבי מנחם מענדל אייכענשטיין מזידיטשוב בעל "פרדס מנחם" ועוד (יא אדר), בן רבי יצחק אייזיק מזידיטשוב (הנ"ל), וחתן רבי חיים אברהם ממיקולייב (חי ניסן), חתן (אחי אמו) רבי מאיר'ל מפרעמישלאן (הנ"ל).
ב-נא, / ד-...) רבי משולם זושא יצחק מראצפערט (כג אייר), בזו"ר רבי משולם זושא יצחק מראצפערט (כג אייר), בזו"ר רחל בת רבי נפתלי ט"ב מנירבאטור (הנ"ל ג-סו). / בזו"ש בת רבי יהודה ליביש עהרליך מבערגסאז (דלהלן ג-סח).
ב-נב) חנה דבורה בזו"ר אשת... נכד רבי אברהם מטריסק בעל "מגן אברהם" (ב תמוז), בן רבי מרדכי המגיד מטשערנאביל (הנ"ל) -מזו"ש, וחתן רבי יעקב ליב מקאוולא (כז אלול), בן רבי מרדכי מנעשכיז (הנ"ל). / בזו"ש אשת רבי מנחם מענדל ראזענפעלד מביסטריץ (יג סיון תש"ד), בן רבי שלום (השני) מקאמינקא (כח כסלו), בן רבי יהושע מקאמינקא (הנ"ל), וחתן רבי אברהם אבא משענדישוב (ל שבט), בן רבי יעקב ממעליץ בעל "זרע יעקב" (הנ"ל).
ב-נג) ברכה סימא אשת חיים צבי טייטעלבוים מסיגעט בעל "עצי חיים" (ו שבט), בן רבי חנניה יום טוב ליפא מסיגעט בעל "קדושת יום טוב" (כט שבט), בן ה"ייטב לב" (הנ"ל), וחתן רבי יואל אשכנזי אבד"ק זלאטשוב (כב כסלו), ובן רבי משה דוד מטאלטשאווא (הנ"ל).
ב-נד, ג-...) חיה פראדיל אשת רבי בן -ציון מבאבוב בעל "קדושת ציון" (ד אב), בן רבי שלמה מבאבוב (הנ"ל ב-יט).
ב-נה, (ב-עט)) אדל בזו"ר אשת רבי חיים מאסקאוויטש מגלינא (דלהלן ב-עט). / בזו"ש אשת רבי ישראל צבי ראטענבערג מקאסאן בעל "אור מלא" (ג סיון), בן רבי יהוסף מקאסאן בעל "בני שלישים" (כג חשון), חתן רבי משולם פייש מטאהש (כח סיון), ובן רבי צבי הירש מטולסט (יב ניסן), בן רבי יוסף מקאזווא (ה אלול), חתן (בזו"ש) רבי צבי הירש מזידיטשוב בעל "עטרת צבי" (הנ"ל).
אום אני חומה
שר האלף

Re: בני הגה"ק ר' יצחק ישעיה מטשחויב זי"ע הי"ד (תרכ"ד - ג אלול תש"ג) הנ"ל א-יב

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:מזו"ר:
ב-נו) רבי חיים מטשחויב, חתן רבי מנשה מרילוס אבד"ק דעבעצק-ראפשיץ, חתן (בזו"ר) רבי יחיאל מקרילאוויץ (הנ"ל), ובן רבי מנחם מענדל מראפשיץ, [חתן רבי דוד מדינוב בעל "צמח דוד" (יט אדר), בן רבי צבי אלימלך מדינוב בעל "בני יששכר" (הנ"ל)], בן רבי יצחק מראפשיץ, בן רבי שמעון מיערסלוב בעל "תורת שמעון" (טו תשרי), וחתן רבי מנשה רובין מראפשיץ בעל "לחם שמנה" (כה חשון), בן רבי אשר ישעיה מראפשיץ בעל "אור ישע" (הנ"ל).
ב-נז) רעכיל דבורה אשת רבי חיים יצחק טווערסקי מלויעב (כד ניסן), [חתן רבי יעקב דאכנער מדעלטין, [חתן רבי ישראל לאנדא מדעליטין, {חתן רבי יחיאל מיכל דראהביטשער מיאמפאלי (ח שבט), חתן רבי מרדכי מטשערנאביל (הנ"ל), ובן רבי יצחק דראהביטשער ממעזיבוז-יאמפאלי (ד אב, עיין שם), בן רבי יוסף מיאמפאלי (הנ"ל), וחתן רבי ברוך ממעזיבוז (חי כסלו), בן רבי יחיאל אשכנזי מטאלטשין, חתן רבי ישראל בעש"ט (הנ"ל)} בן רבי יוסף דוד מאליק (כח אב), בן רבי צבי אריה מאליק בעל "אור חכמים" (הנ"ל)], בן רבי פנחס יוסף שפירא-דאכנער מקאסוב (ב אלול), חתן רבי חיים מקאסוב בעל "תורת חיים" (הנ"ל), ובן רבי ישכר בעריש מזאסלוב, [חתן רבי יוסף משפיטיווקא (כג אדר), בן רבי יהודה מאיר משפיטיווקא (הנ"ל)], בן רבי יעקב שמעון מזאסלוב (ח ניסן), בן רבי פנחס מקאריץ (הנ"ל).] בן רבי אברהם יהושע העשיל מטשודנוב (חי תמוז), בן רבי מרדכי מלויעב (יד כסלו), חתן רבי שמואל אשכנזי ממעזיבוז (הנ"ל), ובן רבי מנחם נחום (השני) מטשערנאביל (כז שבט), [חתן (בזו"ר) רבי ישראל מליטשניץ (כח שבט), חתן ה"אוהב ישראל" (הנ"ל), ובן רבי ליב, חתן/נכד רבי יוסף מיאמפאלי (הנ"ל)], בן רבי אהרן מטשערנאביל - מזו"ש (הנ"ל).
ב-נח, ד-...) הענא אשת רבי מנחם מענדל מקראקא, בן רבי אריה ליב אבד"ק מושינא (דלהלן ג-צז).
מזו"ש:
ב-נט, ב-עז) רבי יעקב צבי אבד"ק סוכא, חתן רבי אלעזר ראזנפעלד מאושפצין (הנ"ל א-יד).
ב-ס, ד-...) רבי יחזקאל שרגא דומ"צ קראקא (ד אב), חתן רבי בן ציון מבאבוב בעל "קדושת ציון" (דלהלן ג-...).
אום אני חומה
שר האלף

Re: בני הרבנית נחמה אשת הרה"ק ר' יצחק טוביה רובין מצאנז זי"ע (יא תמוז תרי"ח - טו תמוז תרפ"ז) הנ"ל א-טז

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ב-סא, ג-נז) רבי צבי הירש ממישלעניץ, חתן רבי נפתלי הלברשטאם מקשאנוב (הנ"ל ב-יג).
ב-סב) רבי אשר ישעיה מזמיגראד, חתן דו"ז רבי מרדכי דוד אונגער מזמיגראד (י אייר), בן רבי יחיאל צבי מטארנא (הנ"ל).
ב-סג) רבי יוסף מנחם מצאנז, חתן רבי נפתלי ט"ב מנירבאטור (הנ"ל ......).
ב-סד, ג-כז) רבי אריה ליבוש מצעשינוב-טאמשוב (כו אייר), חתן רבי שמחה ישכר בער הלברשטאם מצעשינוב (הנ"ל ב-ז).
ב-סה, ג-...) רבי משה אליקים בריעה מצאנז (יב טבת), בזו"ר יוטא בת רבי מנחם מאנדל בארון מיאסלא (הנ"ל ב-מב). / בזו"ש שרה שלאמצא בת רבי טוביה יחיאל מיכל היילפרין מסאסוב (ג תשרי), [חתן רבי שלמה מייער מסאסוב (יב אד"ב), בן רבי חנוך העניך מאלעסק בעל "לב שמח" (א אלול), חתן (בזו"ר) רבי שלום מבעלזא (הנ"ל)], בן רבי אברהם זרח אריה יהודה ליבוש מבערזאן בעל "אמרי יהודה" (י אד"א), [חתן רבי יואל מאסקאוויטש משאץ (יג ניסן), בן רבי חיים מסאטינוב (הנ"ל)], בן רבי משולם שרגא פיבוש מברעזאן בעל "שפת אמת" (יט אלול), חתן (בזו"ש) רבי אשר ישעיה מראפשיץ (הנ"ל), ובן רבי נפתלי הירץ מברעזאן (א טבת) - תלמיד הרבי מלובלין (ט אב).
ב-סו, ב-עא) חיה אשת רבי חיים אלכסנדר ראזענפעלד מאושפיצין, בן (דודה) רבי אלעזר מאושפצין (הנ"ל א-יד).
ב-סז) מרים אשת רבי יחיאל מיכל שפירא מקארימא, בן רבי מאיר אלטר אבד"ק לובני, חתן רבי משולם זוסיא יצחק מטאלמיטש (הנ"ל).
אום אני חומה
שר האלף

Re: בני הרבנית טילא אשת הגה"ק ר' אהרן הארוויץ מבייטש זי"ע (תר"כ - יב אד"א תרפ"ז) הנ"ל א-יז

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ב-סח) רבי אלטער אליעזר מבייטש (כג אלול), בזו"ר יוטא בת רבי משה יהודה ליב שפירא מסטריזוב (הנ"ל ב-ל). / בזו"ש לאה בת רבי יוסף ריינמאן אבד"ק איסטריק (א אד"א תרע"ד), בן רבי יצחק משולם זלמן ריינמאן אבד"ק נאראל (כ תשרי), בן רבי דוב בעריש ניימארק מהוריבשוב, וחתן רבי אברהם ריינמאן מנאראל (כג חשון), בן רבי יעקב מנאראל (ד תמוז) - תלמיד (אחי אמו) רבי שלמה לוצק'ער המגיד מסקאהל בעל "דברת שלמה" (י שבט).
ב-סט) רבי אברהם צבי מבייטש-ניו יארק (תרמ"ז - יז אדר תשכ"א), חתן רבי אריה ליבל רוקח מבאקאווסק בן הרה"ק ר' טודרוס מנעמירוב חתן (בזוו"ר) הרה"ק ר' אברהם משענדישוב ובן הרה"ק ר' משה מקארוב בן הרה"ק ר' שלום מבעלזא זי"ע
ב-ע) תרצה אשת רבי חיים סג"ל ליבערמאן אבד"ק דאברא בעל "אמרי חיים" (כה אדר), בן רבי ישכר דוב אבד"ק טאפרוב, חתן רבי אברהם יהושע העשיל רובין אבד"ק יאסלא וצפת (הנ"ל), ובן רבי יעקב מרדכי אבד"ק טאפארוב (ח ניסן), חתן (בזו"ר) רבי יחיאל צבי אונגער מטארנא (הנ"ל).
ב-עא) רעכיל בזו"ר אשת רבי ... שיינבערגער מפרעמישלאן-נייטרא. / בזו"ש אשת רבי אברהם נחמיה רעדליך מפרעמישלא, נכד רבי חיים אברהם רעדליך ממיקאלייב (חי ניסן), חתן (אחי אמו) רבי מאיר'ל מפרעמישלאן (הנ"ל).
ב-עב) בילא אשת רבי יקותיאל יהודה גראס אבד"ק בערבעשט הי"ד, בן רבי רפאל מבערבעשט (כב טבת...), חתן רבי ישראל יעקב יוקל ט"ב מוואלאווא בעל "היטב איטיב" (הנ"ל).
ב-עג) דבורה (נולדה תרמ"ט) אשת רבי ישכר בעריש היילפרין מבייטש, ואבד"ק "זכרון אלעזר" בבראנקס, בן רבי חיים יונה אבד"ק ריישא.
ב-עד) צפורה אשת רבי משה הארוויץ, בן רבי יוסף מקראס, [חתן רבי אלישע סגל אבד"ק קראס, נכד ה"נודע ביהודה"], בן רבי נפתלי צבי מלינסק, בן רבי מנחם מענדל מלינסק (הנ"ל).
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום זונטאג יולי 18, 2021 10:33 pm, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

Re: בני הרבנית פראדל אשת הגה"ק ר' אלעזר ראזענפעלד מאושפצין זי"ע הי"ד (י ניסן תרכ"ב - ז אב תש"ג) הנ"ל א-יח

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ב-עה, ב-סב) רבי חיים אלכסנדר מאושפצין, חתן רבי יצחק טוביה רובין מצאנז (הנ"ל א-יב).
ב-עו) רבי שלום ראובן, חתן רבי שלום (השני) מקאמינקא (הנ"ל).
ב-עז, ד-...) רבי נפתלי שמואל דוד צבי, חתן רבי שמואל שמעלקא עזריאל פ"ת מקלאסני-וויעליטשקא (דלהלן ג-...).
ב-עח) שיינדל אשת רבי אריה ליב (השני) ראזענפעלד אבד"ק מאשציסק, בן רבי אברהם מרדכי ממאשציסק (דלהלן ג-...).
ב-עט, ד-...) חנה גאלדא אשת רבי אשר ישעיה הארוויץ מאילפין (דלהלן ד-..), בן רבי מרדכי דוד מאילפין ואוליינוב (דלהלן ג-קמו).
ב-פ, ג-...) מרים רעכיל אשת רבי יונה בארון אבד"ק יאסלא, בן רבי מנחם מאנדל מיאסלא (הנ"ל ב-מב).
ב-פא, ב-נה) חיה שרה אשת רבי יעקב צבי הלברשטאם מסוכא (הנ"ל ב-נה).
ב-פב, ד-נה) מלכה דבורה אשת רבי דוד הלברשטאם אבד"ק יאשליסק (דלהלן ד-נה), בן רבי מנחם מענדל הלברשטאם מפריסטיק (הנ"ל ג-לז).
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום מיטוואך יולי 14, 2021 8:44 pm, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

Re: בני הרבנית גיטשא אשת הגה"ק ר' בצלאל יהושע מאשקאוויטץ מגלינא זי"ע (- ה תמוז תרע"ח) הנ"ל א-יט

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ב-פג, ב-נא) רבי חיים מגלינא, חתן רבי שלום אליעזר מראצפערט (הנ"ל א-י).
ב-פד) פרומט רעכיל אשת רבי יצחק צבי אפרתי רב"ד גלינא, בן רבי יקותיאל מחוליוב (ג תשרי), בן רבי מרדכי מחוליוב (ב ניסן), בן רבי ראובן דוד מחוליוב (ו תמוז), בן רבי יהושע העשיל מחוליוב בעל "נחלת יהושע" (ח סיון).
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק ר' אליעזר ירוחם באראן זי"ע - בני הרה"ק ר' מנחם מאנדיל זי"ע מיאסלא הנ"ל ב-מז

• ציטיר

ג-רטז) הגה"צ ר' יונה מיאסלא - חתן הרה''ק ר' אלעזר מאושפיצין זי"ע
ג-ריז) יוטא - אשת הרה"צ ר' משה אליקים בריעה רובין מצאנז בן הרה''ק ר' יצחק טובי' מצאנו זי"ע
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק ר' אליעזר ירוחם באראן זי"ע - בני הרה"צ ר' פסח דוד מיללער ז"ל מבוקאווסק הנ"ל ב-מט

• ציטיר

ג-ריח) הרה"ח ר' אליעזר ירוחם בקאשוי
ג-ריט) אשת ר' ? שטערן בלימאנאוו
ג-רכ) יוטא - אשת הרה"ח ר' יהושע מיללער בלימאנאוו בן דודה הרה"ח ר' שלום
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מראצפערט זי"ע - בני הרה''ק ר' חיים זי"ע מסאטמאר הנ"ל ב-נ

• ציטיר

ג-רכא) הרה"צ ר' יעקב יצחק מסאטמאר
ג-רכב) הגה"צ ר' אלטר מאיר דוד מסאטמאר - חתן הגה"צ ר' יוסף פאנעט מאילאנדא ודעעש
ג-רכג) דבורה - אשת הרה"צ ר'חיים ברוך פאנעט בן הרה"ק ר' יעקב אלימלך מדעעש זי"ע
ג-רכד) ראצא - אשת הגה"צ ר' אברהם נפתלי הלברשטאם בן הרה"ק ר' מנחם מענדל מסטראפקוב
ג-רכה) הרה"צ ר' מרדכי מטיסא-ליק - חתן הרה"ק ר' אברהם מקערעסטיר בן הרה"ק ר' ישעי' מקערעסטיר
ג-רכו - ג-רל) עוד ה' בנים
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום פרייטאג יולי 16, 2021 5:11 pm, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מראצפערט זי"ע - בני הרה''ק ר' משולם זושא יצחק זי"ע מראצפערט הנ"ל ב-נא

• ציטיר

ג-רלא) ר' חיים
ג-רלב) הינדא - אשת הגה"צ ר' יצחק טייטלבוים מוואלאווע בן הגה"צ ר' אהרן מוואלאווע בן הגה"צ ר' ישראל יעקב יוקיל מוואלאווע בן הרה"ק ר' שמואל מגארליץ וחתן הרה"ק הייטב לב זי"ע
ג-רלג) גיטל יהודית - אשת הגה"צ ר' יקותיאל יהודה טייטלבוים אבד''ק סיגוט
ג-רלד) ראצא - אשת הגה"צ ר' יואל בעער מראצפערט-בראזיל
ג-רלה) סימא תחי' - אשת הרה"ח ר' יוסף כ''ץ בן הגה"צ ר' אברהם שלמה מריסקאווא
ג-רלו) יוכבד רבקה - אשת הגה"צ ר' אלימלך ריינמאן מנאראל-ארה"ב בן הגה"צ ר' צבי הירש מבעלזא בן הרה"ק ר' שלום מנאראל חתן הרה"ק ר' שמואל אהרן ראבין מקארטשין ובן הרה"ק ר' יצחק משולם זלמן מנאראל

-----------------------------------------------------

בני הרה"ק ר' מנחם מענדל ראזנפעלד זי"ע מביסטריץ הנ"ל ב-נב

ג-רלז) בתו אשת הרה"צ ר' רפאל ראזנפעלד מביסטריץ בן אחיו הרה"צ ר' יצחק הנ"ל ג-קסח
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום פרייטאג יולי 16, 2021 5:21 pm, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי הרה"ק מראצפערט זי"ע - בני הרבנית ברכה סימא אשת הרה"ק העצי חיים זי"ע מסיגוט הנ"ל ב-נג

• ציטיר

ג-רלח) הגה"צ ר' יקותיאל יהודה מסיגוט - חתן בזוו''ר דודו הרה"ק מסאטמאר ובזוו''ש דודו הגה"צ ר' משולם זושא יצחק מראצפערט הנ"ל ב-נא
ג-רלט) הרה"ק ר' משה מסאטמאר - חתן בזוו''ר דודו הגה"צ ר' חנוך העניך מייער מקערעצקי חתן הרה"ק הקדושת יום טוב ובן הרה"צ ר' יוסף דוד בן הרה"ק ר' שלמה מסאסוב בן הרה"ק ר' העניך מאלעסק, ובזוו"ש חתן הגה"צ ר' אהרן טייטלבוים מוואלאווא
ג-רמ) הב' משולם זושא
ג-רמא) הב' יחיאל מיכל
ג-רמב) דבורה לאה - אשת הגה"צ ר' חיים יצחק אייזיק הלברשטאם מסלאטפינא בן הגה"צ ר' יהושע מדאלינא בן הרה"ק ר' משה מבארדיוב (בזוו"ר)
ג-רמג) פעסיל - אשת הרה"ק ר' יקותיאל יהודה הלברשטאם מקלויזנבורג
ג-רמד) העסא - אשת הגה"צ ר' חיים יצחק אייזיק הלברשטאם מסלאטפינא בן הגה"צ ר' יהושע מדאלינא בן הרה"ק ר' משה מבארדיוב (בזוו"ש)
ג-רמה) רויזא בלומא - אשת הגה"צ ר' יחזקאל שרגא הלברשטאם מציעשנוב בן הרה"ק ר' שמחה ישכר בער מציעשנוב
ג-רמו) יוכבד רבקה - אשת הרה"צ ר' יוחנן טווערסקי ממוזשאי בן הרה"ק ר' פנחס מאוסטילא
ג-רמז) חנה - אשת הגה"צ ר' יחיאל יהודה אייזיקסאהן מאחוזה-לאס אנזשעלעס בן הגה"צ ר' אברהם ישכר דוב מריסקאווע ופאליען (חתן הרה"ק הליקוטי מהרי"ח מראחוב) בן הגה"צ ר' שלמה מראמאן (חתן הרה"ק ר' מאיר מקרעטשניף) בן הגה"צ ר' יצחק מהערץ בן הרה"ק ר' אהרן ארי' מנאדווארנא בן הרה"ק ר' ישכר בערצי לייפער מנאדווארנע בן הרה"ק ר' יצחק מקאליש בן הרה"ק ר' ארון לייב מפרעמישלאן בן הרה"ק ר' מאיר הגדול מפרעמישלאן זי"ע
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום פרייטאג יולי 16, 2021 5:22 pm, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מטשחויב - בני הגה"צ ר' חיים זי"ע מטשחויב-ניו יארק הנ"ל ב-נו

• ציטיר

ג-רמח) הגה"צ ר' דוד יהושע מסאסנאווצא - חתן הגה"צ ר' יצחק גליקמאן מסאסנאווצא (חתן הרה"ק ר' אלטר מאיר דוד ראטענבערג מוואלברום) בן הגה"צ ר' אשר ישעי' רובין מזולקיב וקשאנוב בן הגה"צ ר' נפתלי צבי מראדיחוב בן הרה"ק ר' יצחק מבראד (חתן הרה"ק ר' שלום מבעלזא) בן הרה"ק ר' אלימלך מסאקאלוב בן הרה"ק ר' אשר ישעי' מראפשיץ זי"ע
ג-רמט) הרה"צ ר' שמעון מראפשיץ - חתן הגה"צ ר' שלום רוקח מליביטשויב בן הגה"צ ר' ישכר דוב מליביטדויב בן הרה"ק ר' משה מקארוב בן הרה"ק ר' שלום מבעלזא זי"ע
ג-רנ) לאה - אשת ר'? במאגרוב
ג-רנא) איידל - אשת ר'? באב''ד בנעמירוב
ג-רנב) דבורה
ג-רנג) ר' אלימלך
ג-רנד) ?
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום פרייטאג יולי 16, 2021 5:26 pm, פארראכטן געווארן 3 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מטשחויב - בני הרבנית רעכיל דבורה אשת הגה"צ ר' חיים יצחק טווערסקי זי"ע מלויעב הנ"ל ב-נז

• ציטיר

ג-רנה) הגה"צ ר' משולם זושא מטשערנאבל-בני ברק - חתן הגה"צ ר' יעקב מרדכי בראנדוויין מירושלים
ג-רנו) הרה"צ ר' יחיאל - חתן הגה"צ ר' יעקב שמשון מרגליות
ג-רנז) הרה"ח ר' יעקב
ג-רנח) הרה"ח ר' מרדכי
ג-רנט) ר' אברהם יהושע העשיל
ג-רס) פריידא
ג-רסא) מירל ברכה - אשת הרה"ח ר' חיים אורי שפירא בקיוב בן הגה"צ ר' יעקב ישראל מחמעלניק
ג-רסב) יוכבד - אשת ר' מענדל שליאזבערג
ג-רסג) רבקה מרים - אשת ר' דוד טאקסי
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום זונטאג יולי 18, 2021 7:17 pm, פארראכטן געווארן 5 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מטשחויב - בני הגה"צ ר' יעקב צבי זי"ע מסוכא הנ"ל ב-נט

• ציטיר

ג-רסד) החתן חיים - מיול"ח הרה"ק ר' חנא מקאלאשיץ זי"ע
ג-רסה) הילד יהושע שלום
ג-רסו) הילד ברוך
ג-רסז) הרה"ח ר' אשר בפלעטבוש
ג-רסח) הרה"ח יחזקאל דוד הי"ו בפלעטבוש
ג-רסט) דבורה תחי' - אשת הרה"ח ר' צבי אלימלך שפירא בבארא פארק בן הרה"צ ר' יהודה יהושע (חתן הגה"צ ר' בן ציון הורוויץ ממאדען בן הגה"צ ר' טובי' ממאדען בן הרה"ק האמרי נועם מדזיקוב) בן הרה"ק ר' מרדכי מבערטש (חתן הרה"ק ר' אברהם שמחה הורוויץ מבארנוב-ירושלים) בן הרה"ק ר' צבי אלימלך מבערטש (חתן הרה"ק ר' יהודה ממעליץ בן הרה"ק ר' יעקב ממעליץ וחתן הרה"ק ר' חיים מאיר יחיאל שפירא ממאגלעניץ) בן הרה"ק ר' אלעזר מלאנצוט בן הרה"ק הבני יששכר זי"ע
ג-רע) סימא - אשת הרה"ח ר' יעקב פרייסער
ג-רעא) מלכה
ג-רעב) רבקה הענא
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום פרייטאג יולי 16, 2021 5:28 pm, פארראכטן געווארן 6 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מטשחויב - בני הגה"צ ר' יחזקאל שרגא זי"ע מקראקא הנ"ל ב-ס

• ציטיר

ג-רעג) הילד שלמה
ג-רעד) הרה"ח ר' יעקב ישראל (יענקוש) בלאנדאן
ג-רעה) אסתר - אשת הרה"ח ר' אהרן נוסבוים הי"ו בטאראנטא
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום פרייטאג יולי 16, 2021 5:29 pm, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

Re: די פיר זייוגים פון הייליגן צאנז'ע רב זי"ע

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:בזו"ר: רחל פיגא בת ר' ברוך פרענקל-תאומים אבד"ק לייפניק מח"ס ברוך טעם (ז תמוז תקפ"ח).
בזו"ש: אסתר אחות זוגתו הראשונה.
בזוש"ל: רעכיל דבורה בת הרה"ק ר' יחיאל צבי אונגער מטארנא (כא תשרי), בן הרה"ק ר' מרדכי דוד מדאמבראווא (ז שבט), וחתן הרה"ק ר' שמשון צוקער מזוואהלין (ד אד"ב).
בזו"ד: רבקה בת הגה"צ ר' אלימלך טארים מגארליץ, בן הרה"ק ר' נתן ליב טארים מרימנוב (ו ניסן), בן הרה"ק ר' מנחם מענדל מרימנוב (יט אייר).
שטאפיק
שר חמש מאות
תגובות: 864
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג יולי 23, 2020 9:13 am
לאקאציע: עיה"ק ירושלם תובב"א

Re: די פיר זייוגים פון הייליגן צאנז'ע רב זי"ע

• ציטיר

תגובה דורך שטאפיק »

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:בזו"ר: רחל פיגא בת ר' ברוך פרענקל-תאומים אבד"ק לייפניק מח"ס ברוך טעם (ז תמוז תקפ"ח).
בזוש"ל: רעכיל דבורה בת הרה"ק ר' יחיאל צבי אונגער מטארנא (כא תשרי), בן הרה"ק ר' מרדכי דוד מדאמבראווא (ז שבט), וחתן הרה"ק ר' שמשון צוקער מזוואהלין (ד אד"ב).
בזו"ד: רבקה בת הגה"צ ר' אלימלך טארים מגארליץ, בן הרה"ק ר' נתן ליב טארים מרימנוב (ו ניסן), בן הרה"ק ר' מנחם מענדל מרימנוב (יט אייר).

וואס איז דער מקור אויף די נאמען פון די צווייטע רביצין? רוב פלעצער ווערט נישט דערמאנט א נאמען, דהיינו ס'נישט געווען ידוע. איך פרעג נישט לקנטר. ללמוד אני צריך.
אום אני חומה
שר האלף

Re: די פיר זיווגים פון הייליגן צאנז'ע רב זי"ע

• ציטיר

שטאפיק האט געשריבן:

וואס איז דער מקור אויף די נאמען פון די צווייטע רביצין? רוב פלעצער ווערט נישט דערמאנט א נאמען, דהיינו ס'נישט געווען ידוע. איך פרעג נישט לקנטר. ללמוד אני צריך.

ס'איז געשטאנען אמאל אין בנות ציון בשם ר' אברהם ברוך הורוויץ בשם זיין זיידע הגה"צ מציעשנוב זי"ע
דאכציך אז אין בוני צאנז איז עס אויך אמאל געשטאנען
אליעזר לאנדא
שר האלף
תגובות: 1808
זיך איינגעשריבן אום: פרייטאג פעברואר 15, 2019 11:42 am

Re: נכדי קשאנוב - בני הרבנית מרים אשת הרה"ק ר' יחיאל הארוויץ מפקשיווניצא זצ"ל (תר"י - י שבט תרפ"ח) הנ"ל ב-טו

• ציטיר

תגובה דורך אליעזר לאנדא »

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-עח, ג-ה) רבי יעקב פרענקל-תאומים אבד"ק פאדגורזא, חתן הרה"ק ר' משה משינאווא זצ"ל (הנ"ל ב-ג)
ג-נה, ג-...) מרים אשת רבי שמחה פ"ת אבד"ק סקאווין (ו שבט תש''ב ), חתן רבי נפתלי מקשאנוב (הנ"ל ב-יג).
ג-..., ג-קסח) אשת רבי יוסף משה שניאורסאהן (דלהלן ג-קסח), בן ר' נחום שניאור זלמן שניאורסאהן אבד"ק טשערקאס (הנ"ל ב-מב).

ג-קמב) אשת ר' דוד הורוויץ מפשעצלוב ברא''ח מפלאנטש
ג-קמג) חי' אשת ר' מתתיהו חיים היילפרין אבד''ק דאבשיץ בראזאי''ל בעל אמרי יהודה מבערזאן
ג-קמד) אשת ר' ישראל ארי' לייביש שפירא בן ר' אלעזר השני מלאנצוט בן ר' שמחה מלאנצוט בן היודעי בינה מלאנצוט

ר' יעקב
רוחמה [נרשם רחל] JAN תרל"ג [אשת ר' דוד הורוויץ מפשעצלוב]
ר' שמחה נולד דעצ' 15 תרל"ז
חיה י"ב כסלו תרל"ט [אשת ר' מתתיהו חיים היילפרין אבד''ק דאבשיץ]
חיים צבי י"ב חשון תרמ"א (על שם מי ?) נפטר בילדותו ?
נחמה אוג' 2 תרמ"ב [אשת רבי יוסף משה שניאורסאהן]
Victor ? [אביגדור ?] מאי 24 תרמ"ד נפטר בילדותו ?
לאה זיסל מאי 2 תרמ"ו נפטרה בילדותה ?
מאריא [מרים ?] מאי 28 תרמ"ח נפטרה בילדותה ?
רחל פייגא [אולי אחד מהשני אחרונים, בעלה [ר' ישראל ארי' לייביש שפירא] נולד תרמ"ו]
שטאפיק
שר חמש מאות

• ציטיר

תגובה דורך שטאפיק »

שטאפיק האט געשריבן:

ס'איז געשטאנען אמאל אין בנות ציון בשם ר' אברהם ברוך הורוויץ בשם זיין זיידע הגה"צ מציעשנוב זי"ע

ייש"כ
אום אני חומה
שר האלף

• ציטיר

שטאפיק האט געשריבן:
שטאפיק האט געשריבן:

ייש"כ

אין בנות ציון קונטרס ל"ז תמוז-אב תשע"ג עמ' 25
איגערקע
שר מאה
תגובות: 193
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג יוני 29, 2015 12:56 am

Re: גזע צאנז

• ציטיר

תגובה דורך איגערקע »

איז דא אייניקלעך פון אלע קינדער פונעם הייליגען רב?
אום אני חומה
שר האלף

• ציטיר

איגערקע האט געשריבן:איז דא אייניקלעך פון אלע קינדער פונעם הייליגען רב?

אויסער גיטשא אשת רבי בצלאל יהושע מאסקאוויטש מגלינא איז דא פון אלע
שטאפיק
שר חמש מאות

• ציטיר

תגובה דורך שטאפיק »

איגערקע האט געשריבן:איז דא אייניקלעך פון אלע קינדער פונעם הייליגען רב?

אויסער גיטשא אשת רבי בצלאל יהושע מאסקאוויטש מגלינא איז דא פון אלע

ווען יענער שווינדלער וואלט געוואוסט וואלט ער געהאקט א לעבען!
שרייב תגובה

צוריק צו “משפחה ומשפחה”