גזע צאנז

יחוס און אפשטאם

די אחראים: יאנאש,אחראי,געלעגער

אום אני חומה
שר האלף
תגובות: 1087
זיך איינגעשריבן אום: זונטאג נאוועמבער 01, 2020 10:43 pm
לאקאציע: אין ביבליאטעק

Re: בני הגה"ק ר' יצחק ישעיה מטשחויב זי"ע הי"ד (תרכ"ד - ג אלול תש"ג) הנ"ל א-יב

• ציטיר
  • צו לייגן א דאנק דארפט איר זיין אריינגעלאגט

תגובה דורך אום אני חומה »

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:רעכיל דבורה אשת רבי חיים יצחק טווערסקי מלויעב (כד ניסן), בן רבי אברהם יהושע העשיל מטשודנוב (חי תמוז) [חתן רבי יעקב דאכנער מדעלטין, [חתן רבי ישראל לאנדא מדעליטין, {חתן רבי יחיאל מיכל דראהביטשער מיאמפאלי (ח שבט), חתן רבי מרדכי מטשערנאביל (הנ"ל), ובן רבי יצחק דראהביטשער ממעזיבוז-יאמפאלי (ד אב, עיין שם), בן רבי יוסף מיאמפאלי (הנ"ל), וחתן רבי ברוך ממעזיבוז (חי כסלו), בן רבי יחיאל אשכנזי מטאלטשין, חתן רבי ישראל בעש"ט (הנ"ל)} בן רבי יוסף דוד מאליק (כח אב), בן רבי צבי אריה מאליק בעל "אור חכמים" (הנ"ל)], בן רבי פנחס יוסף שפירא-דאכנער מקאסוב (ב אלול), חתן רבי חיים מקאסוב בעל "תורת חיים" (הנ"ל), ובן רבי ישכר בעריש מזאסלוב, [חתן רבי יוסף משפיטיווקא (כג אדר), בן רבי יהודה מאיר משפיטיווקא (הנ"ל)], בן רבי יעקב שמעון מזאסלוב (ח ניסן), בן רבי פנחס מקאריץ (הנ"ל).] בן רבי אברהם יהושע העשיל מטשודנוב (חי תמוז), בן רבי מרדכי מלויעב (יד כסלו), חתן רבי שמואל אשכנזי ממעזיבוז (הנ"ל), ובן רבי מנחם נחום (השני) מטשערנאביל (כז שבט), [חתן (בזו"ר) רבי ישראל מליטשניץ (כח שבט), חתן ה"אוהב ישראל" (הנ"ל), ובן רבי ליב, חתן/נכד רבי יוסף מיאמפאלי (הנ"ל)], בן רבי אהרן מטשערנאביל - מזו"ש (הנ"ל).
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי הרה"ק ר"א מקרייז-צאנז - בני הרה"ק ר' שלום מפיעקעלא זצ"ל (תרט"ו - י שבט תרצ"א) הנ"ל ב-כב

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-פה, ד-יב) בת שבע אשת רבי ברוך הלוי קאנער מטשעחויב (ד תמוז), בן רבי יעקב שמשון מטשעחויב (הנ"ל ג-ז).

ג-קמז/ג-קמח) ער האט געהאט נאך 2 טעכטער
וי''א אז ר' יואל ט''ב ע''ה פון מאנהעטן (בן בתו פון קדושת יו''ט וחתן התפארת אי"ש מנאוואמינסק) איז געווען זיין זון
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום מאנטאג יולי 05, 2021 3:21 am, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי הרה"ק מגארליץ - בני הרה"ק ר' סיני מזמיגראד זצ"ל (תר"ל - כו תמוז תש"א) הנ"ל ב-כט

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-קכא) רבי חיים יהודה רב"ד אושפצין, חתן רבי יהושע פנחס בומבאך אבד"ק אושפצין בעל שו"ת "אוהל יהושע".
ג-קכב) רבי אברהם אביש דומ"צ סאטמאר, חתן רבי חנוך העניך פריינד אבד"ק אינטרדאם, בן רבי אברהם יהושע פריינד אבד"ק נאסיד (יב אלול).
ג-קכג) רבי ברוך הלברשטאם אבד"ק זקליקוב הי"ד, חתן רבי דוב בעריש וויידענפעלד אבד"ק טשעבין בעל "דובב מישרים" (ד חשון תשכ"ד), בן רבי יעקב אבד"ק הירמלוב בעל "כוכב מיעקב".
ג-קכד) רבי אהרן אבד"ק אוישיעק (כב תמוז), חתן רבי חיים ברוך רובין אבד"ק ווישניצא (הנ"ל ג-ל).
ג-קכה) רבי יחזקאל שרגא אבד"ק רודיק, חתן רבי מאיר יחיאל אונגער אבד"ק סאקאלוב, [חתן (בזו"ש) רבי יהושע מדזיקוב בעל "עטרת ישועה" (יא טבת), בן רבי מאיר מדזיקוב בעל "אמרי נועם" (הנ"ל)], בן רבי יהודה אבד"ק סאקאלוב (יז סיון) בן רבי יעקב יצחק מזאבנא (הנ"ל).
ג-קכו) רבי דוד דומ"צ סאסנאוויץ, חתן רבי יחזקאל ראבינאוויטש מראדאמסק בעל "כנסת יחזקאל" (חי חשון), בן רבי אברהם ישכר מראדאמסק בעל "חסד לאברהם" (יג אלול), בן רבי שלמה מראדאמסק בעל "תפארת שלמה" (כט אדר).
ג-קכז) רבי ישראל מזמיגראד-ניו יארק (כו אלול), חתן חתנו של רבי שמשון אהרן פלאנסקי אבד"ק טעפליק.
ג-קכח) רבי יעקב אבד"ק טשאקאווא (ד חשון תשכ"ח), חתן רבי שלום מאסקאוויטש משאץ-לאנדאן בעל "דעת שלום" (כב טבת), בן רבי מרדכי יוסף משה מסאליצא (יא סיון), וחתן רבי מאיר משאץ (כג אד"א), בני רבי יואל משאץ (הנ"ל).
ג-קכט) רבי אריה ליבוש מזמיגראד- בני ברק בעל "אריה שאג" (חי טבת), בזו"ר חתן רבי יהודה צבי בראנדוויין מסטרעטין (חי ניסן תשכ"ט), בן רבי אברהם מצפת, בן רבי אהרן מפעלטשין (כח כסלו), חתן רבי אברהם בראדוויין מסטרעטין (הנ"ל), ובן רבי צבי אריה לאנדא מפעלשטין (ח תשרי), [חתן רבי יצחק יעקב מגראנוב, בן רבי מרדכי מקרעמניץ (הנ"ל), וחתן רבי שלום שכנא מפראהבישט (יד תשרי), בן רבי אברהם המלאך (הנ"ל)], בן רבי יוסף דוד מאליק (הנ"ל). / בזו"ש חתן ר' מנחם מענדל בארנשטיין, בן רבי מאיר בארנשטיין, חתן אחיו רבי אברהם בארנשטיין אבד"ק סאכטשוב בעל "אבני נזר" (יא אד"א), חתן רבי מנחם מענדל השרף מקאצק (כב שבט).
ג-קל) פעסיל אשת רבי יעקב מאסקאוויטש משאץ-חיפה (כט אד"א), בן רבי מאיר משאץ (הנ"ל).
ג-קלא) רייזל אשת רבי ברוך הלברשטאם אבד"ק גריבוב (ג תשרי), בן רבי מרדכי זאב מגריבוב (הנ"ל ג-פז).

ר' יעקב מטשאקאווא איז געווען עלטער ווי ר' ישראל
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי הרה"ק מגארליץ - בני הרה"ק ר' משה מבארדיוב זצ"ל (תר"ט - כ תשרי תרס"ג) הנ"ל ב-כה (ב-כד)

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-קא) רבי יקותיאל יהודה.

חתן ר' קאפל פרנס הנ"ל ג-לו
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי שינאווא - בני הרבנית דרעזיל אשת הגה"צ ר' פנחס פרענקל-תאומים אבד"ק צעשינוב זצ"ל (-) הנ"ל ב-ב

• ציטיר

אום אני חומה האט געשריבן:
נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-ל) רבי חיים ברוך רובין אבד"ק ווישניצא. חתן ר' צבי יוסף רובין מיאסלא בראי''ה מיאסלא וצפת
ג-לא, ד-נא) אשת רבי אביגדור הלברשטאם (ה' כסלו), בן רבי מנחם מענדל הלברשטאם מפריסטיק (דלהלן ג-לז)
ג-לב, ג-יט) אשת רבי נחום אפרים הלברשטאם מטארנא (הנ"ל ג-יט), בן ר' אריה ליבוש מטארנא (הנ"ל ב-ו).
ג-...) אשת רבי יצחק רובין אבד"ק צפת (כט תשרי תרע"ו), בן רבי אברהם יהושע העשיל אבד"ק יאסלא וצפת (הנ"ל).

ר' חנא צבי הירש אדמו''ר מסאטמאר בצאנז חתן ר' יחיאל נתן ה''ש מבארדיוב
ר' יונה אב''ד ניסקא דומ''ץ ווישניצא
ר' אלעזר מניסקא
אשת ר' חיים שטיינמעץ מטעטש ממיהאלאוויץ

אשת ר' אליעזר סילמאן מזאלאשיץ וחמעלניק
אום אני חומה
שר האלף

נכדי גארליץ - בני הרבנית חנה אשת הגה''צ ר' משה יהודה לייב שפירא אבד''ק סטריזוב זצ"ל הנ"ל ב-ל

• ציטיר

(איך ווייס נישט פארוואס, אבער אזוי ווי מ'האט חוסם געווען נצר מגזע אדמורים וועל איך בל"נ פראבירן ממשיך זיין)
ג-קמט) ר' נחמי' זצ"ל מסטריזוב - חתן הגה''צ ר' ישעי' נפתלי הירץ מדינוב בן הרה"ק ר' דוד מדינוב וחתן הרה''ק ר' אלעזר מלאנצוט בני הרה''ק הבני יששכר זי"ע
ג-קנ) חעשא - אשת הרה"צ ר' שלמה טייטלבוים ראב"ד גארליץ בן הגה"צ ר' ישראל יעקב יוקל מוואלאווע (חתן הרה''ק הייטב לב מסיגוט) בן הרה''ק ר' שמואל מגארליץ בן הרה''ק ר' אלעזר ניסן בן הרה''ק הישמח משה זי"ע
ג-קנא) יוטא - בזוו''ר אשת ר' אלטר אליעזר הורוויץ מבייטש הנ"ל ב-סד ובזוו''ש אשת הגה''צ ר' נתן דוד ראבינאוויטש מפארצווע זצ"ל בן הגה''צ ר' יצחק יעקב מביאלא (חתן הרה''ק ר' יהושע מאוסטראווא בן הרה''ק ר' שלמה לייב מלענטשנא) בן הגה''צ ר' נתן דוד משידלאווצא בן הגה''צ ר' ירחמיאל מפשיסחא בן הרה''ק היוד הקדוש מפשיסחא
ג-קנב) הילד שמעלקא
ג-קנג) מינדל - אשת ר' ישראל חיים שפירא מבערטש בן הגה''צ ר' מרדכי מבערטש (חתן הרה''ק ר' אברהם שמחה מבארנוב ירושלים) בן הגה''צ ר' צבי אלימלך מבערטש (חתן הרה''ק ר' יהודה ממעליץ) בן הרה''ק ר' אלעזר מלאנצוט בן הרה''ק הבני יששכר זי"ע
ג-קנד) פעסיל - אשת ר' משה צבי הלוי ראטטענבערג מוויעלון בנו של רבי אברהם שלום פנחס רוטנברג (חתן רבי אברהם אלחנן אונגר מקאלושין), בן רבי אלטר מאיר דוד רוטנברג מוולברום (חתן רבי משה רוקח מקאריב בן ר"ש מבלז), בן רבי יצחק מנחם בן רבי פנחס בן האור לשמים
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום מאנטאג יולי 05, 2021 4:18 am, פארראכטן געווארן 4 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי גארליץ - בני הרבנית יוכבד רבקה אשת הגה''צ ר' ארי' לייביש טייטלבוים אבד''ק קרעשוב זצ"ל הנ"ל ב-לא

• ציטיר

ג-קנה) הגה''צ ר' בנימין הלברשטאם זצ"ל אבד''ק רודניק באיסט סייד - חתן ר' יעקב עפשטיין מאוזרוב נכד אדמור"י אוזרוב וחתן הגה"צ ר' צבי הירש מראזוואדוב
ג-קנו) מרים - אשת הרה"צ ר' פנחס יוסף דאכנער אבד"ק בערהאמעט בן הרה"צ ר' אלטר מנחם מענדל מבערהאמעט (חתן הרה''ק ר' טובי' ליפשיץ מבריגל [אחי ר' ירוחם ט''ב אבי ר' לייבוש מקרעשוב הנ"ל] - חתן ר' ישראל יצחק בן הרה''ק מראדאשיץ וחתן הדודאים בשדה - בן הגה"צ ר' משולם זלמן יהונתן מבריגל - חתן הרה"ק ר' אברהם חיים מלינסק בן הרה''ק מראפשיץ זי"ע - בן הרה''ק האדב"ע חתן הרה''ק הישמח משה זי"ע) בן הגה"צ ר' פנחס יוסף דאכנער - שפירא מדעלאטין (חתן הרה''ק ר' חיים מקאסוב זי"ע) בן הגה"צ ר' ישכר דוב בערצי שפירא בן הגה"צ ר' יעקב שמעון מזאסלאב בן הרה"ק ר' פנחס מקאריץ זי"ע
ג-קנז) פעסיל - אשת הרה"צ ר' נפתלי טייטלבוים האדמו"ר מבריגל בוומ''ס בן הרה''צ ר' מנשה מבריגל (חתן הרה''ק ר' טובי' ליפשיץ מבריגל הנ"ל) בן הרה''ק ר' נחום הערש מדראהאביטש (חתן הרה''ק ר' מרדכי דוד מדאמבראווא זי"ע) בן הרה''ק ר' אלעזר ניסן בן הרה''ק הישמח משה זי"ע
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום מאנטאג יולי 05, 2021 3:24 am, פארראכטן געווארן 3 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי גארליץ - בני הרבנית רייזל אשת (בזוו''ש) הגה''צ ר' פנחס חודרוב אבד''ק זאביא זצ"ל הנ"ל ב-לב

• ציטיר

ג-קנח) חי' - אשת הגה''צ ר' משולם שרגא פייוויש היילפרין אבד''ק ברעזאן בן הרה''ק ר' אברהם זרח ארי' יהודה לייביש האמרי יהודה מברעזאן (חתן הרה''ק ר' יואל משאץ זי"ע) בן הרה''ק ר' משולם שרגא פייוויש בעל השפת אמת מברעזאן חתן הרה''ק ר' אשר ישעי' מראפשיץ זי"ע
ג-קנט) ר' שלום מנחם מזאביא
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום מאנטאג יולי 05, 2021 3:25 am, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק ר' משה אונגער זי"ע - בני הרה"ק ר' יהודה צבי אייכענשטיין מדאלינא זי"ע הנ"ל ב-לד

• ציטיר

ג-קס) רבקה - אשת הגה"צ ר' יהושע הלברשטאם מדאלינא הנ"ל ג-צט
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום מאנטאג יולי 05, 2021 3:25 am, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק ר' משה אונגער זי"ע - בני הרה"ק ר' נפתלי חיים מדזיקוב ירושלים זי"ע הנ"ל ב-לה

• ציטיר

ג-קסא) הגה''צ ר' אליעזר ניסן מצפת - חתן הגה''צ ר' יעקב כהנא אבד''ק חצי-עמר נכד רבי משה דוד אשכנזי מטאלטשווא
ג-קסב) הגה''צ ר'אליהו אבד"ק זשילין
ג-קסג) הגה"צ ר' בצלאל אבד''ק פילזנא - חתן הרה''ק ר' ראובן מדעמביץ בן הרה"ק ר' אליעזר מדזיקוב זי"ע
ג-קסד) פרומעט - אשת בזוו''ר הרה"ק ר' פנחס נתן סאפרין מרידיק, ובזוו''ש אשת ר' מרדכי דוד הורוויץ מאלפין, ובזווש"ל אשת דודה הרה"ק ר' אהרן מבייטש זי"ע
ג- קסה) הבתולה - מאורסת להרה"ק ר' איציקל סטיטשינער זי"ע
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום מאנטאג יולי 05, 2021 4:23 am, פארראכטן געווארן 3 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק ר' משה אונגער זי"ע - בני הרה"ק ר' חיים יעקב הורוויץ מאולינוב זי"ע הנ"ל ב-לו

• ציטיר

ג-קסו) הגה"צ ר' מרדכי דוד הורוויץ אבד''ק אלפין ואולינוב - חתן רבי אליעזר ירוחם באראן, ובזוו''ש חתן רבי נפתלי חיים מדזיקוב
ג-קסז) שפרה - אשת הרה"צ ר' אברהם רוקח מדאלינא בן הגה"צ ר' פנחס רוקח מדאלינא (חתן הרה''ק ר' ישכר בעריש אייכענשטיין מדאלינא) בן הרה"ק ר' משה מקארוב בן הרה"ק ר' שלום מבעלזא זי"ע, ובזוו"ש אשת דודה הרה"ק ר' אלעזר מאושפיצין
ג- קסח) אשת הרה"צ ר' יצחק ראזנפעלד מריישא בן הרה"ק ר' שלום השני מקאמינקא
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום מאנטאג יולי 05, 2021 3:26 am, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק ר' משה אונגער זי"ע - בני הרה"ק ר' מרדכי דוד אונגער מצאנז זי"ע הנ"ל ב-לז

• ציטיר

ג-קסט) הגה"צ ר' בן ציון מצאנז - בזוו''ר חתן הרה''ק ר' משה משינאווא ובזוו''ש חתן הגה"צ ר' שלום ריינמאן מנאראל בן הגה"צ ר' יצחק משולם זלמן מנאראל וחתן הרה"ק ר' שמואל אהרן ראבין מקארטשין
ג-קע) אשת הרה"צ ר' בן ציון אייכענשטיין מצאנז בן הרה''צ ר' יהודה מסאניק בן הרה"ק ר' סענדער ליפא מזידיטשויב
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום מאנטאג יולי 05, 2021 3:26 am, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי שינאווא - בני הרבנית דרעזיל אשת הגה"צ ר' פנחס פרענקל-תאומים אבד"ק צעשינוב זצ"ל (-) הנ"ל ב-ב

• ציטיר

אום אני חומה האט געשריבן:עטליכע הוספות:
נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-א, ג-נו) רבי שמואל שמעלקא עזריאל פ"ת מקלאסני-וויעליטשקא (כב חשון תרצ"ד), בזו"ש חתן הרה"ק ר' ר' נפתלי מקשאנוב זצ"ל (הנ"ל ב-יג).

ג-קלב) ר' יהושע העשיל חתן ר' חיים שמואל מחענטשין
ג-קלג) חתנו ר' שמואל שמחה לעזער מטארנא

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-ל) רבי חיים ברוך רובין אבד"ק ווישניצא. חתן ר' צבי יוסף רובין מיאסלא בראי''ה מיאסלא וצפת
ג-לא, ד-נא) אשת רבי אביגדור הלברשטאם (ה' כסלו), בן רבי מנחם מענדל הלברשטאם מפריסטיק (דלהלן ג-לז)
ג-לב, ג-יט) אשת רבי נחום אפרים הלברשטאם מטארנא (הנ"ל ג-יט), בן ר' אריה ליבוש מטארנא (הנ"ל ב-ו).
ג-...) אשת רבי יצחק רובין אבד"ק צפת (כט תשרי תרע"ו), בן רבי אברהם יהושע העשיל אבד"ק יאסלא וצפת (הנ"ל).

ג-קלד) ר' חנא צבי הירש אדמו''ר מסאטמאר בצאנז חתן ר' יחיאל נתן ה''ש מבארדיוב
ג-קלה) ר' יונה אב''ד ניסקא דומ''ץ ווישניצא
ג-קלו) ר' אלעזר מניסקא
ג-קלז) אשת ר' חיים שטיינמעץ מטעטש ממיהאלאוויץ

ג-קלח) אשת ר' אליעזר סילמאן מזאלאשיץ וחמעלניק

ג-קלט) פייגא נחמה - אשת רבי ברוך פריינד הי"ד בן ר' ישראל מהוניאד
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום זונטאג יולי 18, 2021 6:54 pm, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי קשאנוב - בני הרה"ק ר' נפתלי ה"ש מקשאנוב זצ"ל (תר"י - כט תמוז תרפ"ג) הנ"ל ב-יג

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-נ) רבי מנחם מענדל ה"ש מקשאנוב (חי אד"א), טובה חוה בת רבי יעקב זילברשטיין אבד"ק האלשיץ, בן רבי מרדכי אבד"ק האלשיץ (הנ"ל), וחתן רבי שמחה שפירא אבד"ק לאנצהוט (יא תשרי), בן רבי אלעזר מלאנצהוט מח"ס יודעי בינה (הנ"ל).
ג-נא) רבי דוד ה"ש מקשאנוב-רישא (יג שבט), חתן רבי יצחק ט"ב מרישא, בן רבי ישראל יעקב יוקל מוולאווא מח"ס היטב איטיב (הנ"ל).
ג-נב, ג-קט) לאה אשת הנגיד ר' חיים בן ציון ה"ש מקראקא, בן רבי שלום מניסקא (דלהלן ג-סט).
ג-נג) ריזל אשת הרב יוסף הלוי קאנער מסטריזוב בן הנגיד רבי אהרן מסטריזוב (הנ"ל).
ג-נד) חיה אשת רבי חיים יעקב הלוי ראזענפעלד מקשאנוב-לעמבערג, בן רבי שלום (השני) מקאמינקא (הנ"ל).
ג-נה, ג-...) מרים אשת רבי שמחה פ"ת אבד"ק סקאווין (ו שבט ת ), בן רבי שמעון אלטער מפאדגורזא (הנ"ל ב-יח).
ג-נו, ד-נט / ג-א) איטא בזו"ר אשת רבי יקותיאל יהודה ט"ב מלאפאש (ו כסלו תשל"ג), בן רבי משה דוד אבד"ק לאפאש (הנ"ל ג-לט). / בזו"ש אשת רבי שמואל שמעלקא עזריאל פ"ת מקלאסני-וויעליטשקא (כב חשון תרצ"ד) - בזו"ש, בן הגה"צ ר' פנחס אבד"ק צעשינוב, (הנ"ל ב-ב).
ג-נז, ב-נז) אשת רבי צבי הירש רובין ממישלעניץ (הנ"ל ב-נז), בן רבי יצחק טוביה מצאנז (הנ"ל א-יב).

ג-קמ) אשת ר' משה יואל אייכענשטיין מלאנדאן
ג-קמא) עי' כאן אז ער האט געהאט נאך אן איידעם נכד זידיטשויב
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי קשאנוב - בני הרבנית מרים אשת הרה"ק ר' יחיאל הארוויץ מפקשיווניצא זצ"ל (תר"י - י שבט תרפ"ח) הנ"ל ב-טו

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-נח) רבי נפתלי מפאקשיווניצא (כ חשון), חיה בת רבי יעקב יצחק אונגער מזאבנא (יד כסלו), חתן ה"אמרי נועם" (הנ"ל), ובן רבי ישראל אלימלך מזאבנא (הנ"ל).
ג-נט) רבי אלטער מלאדז הי"ד, חתן רבי אברהם משה וועלדפרייד מראספשא (כב אלול), בן רבי עמנואל מפשעדבארז (כז שבט), בן רבי ישעיה מפשעדבארז (ד אלול).
ג-ס) רבי אברהם מפאקשיווניצא הי"ד, חתן רבי משה אליקים בריעה אונגער מדאמבראווא (כא טבת), בן רבי ישראל אלימלך מזאבנא (הנ"ל), וחתן רבי אברהם אבאהארוויץ משענדישוב (הנ"ל).
ג-סא) דבורה לאה בזו"ר אשת רבי שלמה הארוויץ (נסתלק בדמי ימיו), בן רבי אברהם חיים מפלאנטש (כט תשרי), בן רבי משה מראזוואדוב (הנ"ל). / בזו"ש אשת רבי ישראל שלום יוסף האגער מאוטיניא בעל "נפש ישי" (כד אייר) - בזו"ש, בן רבי חיים מאוטניא בעל "נמוקי חיים" (כה כסלו), בן רבי ברוך מוויזניץ בעל "אמרי ברוך" (כ כסלו), [חתן רבי אריה ליב מזיטאמיר (כז סיון), בן רבי שמואל אברהם אבא מסלאוויטא (הנ"ל)], בן רבי מנחם מענדיל מוויזניץ בעל "צמח צדיק" (כט תשרי), חתן רבי ישראל מרוזין (הנ"ל) ובן רבי חיים מקאסוב בעל "תורת חיים" (הנ"ל).

א באקאנטער טעות דאס אז דער שענדישובער רב האט אויך געהייסן אבא

-------------------

הרבנית נחמה אשת ר' שלום שפירא מפשיטיק

--------------------

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-עח, ג-ה) רבי יעקב פרענקל-תאומים אבד"ק פאדגורזא, חתן הרה"ק ר' משה משינאווא זצ"ל (הנ"ל ב-ג)
ג-נה, ג-...) מרים אשת רבי שמחה פ"ת אבד"ק סקאווין (ו שבט תש''ב ), חתן רבי נפתלי מקשאנוב (הנ"ל ב-יג).
ג-..., ג-קסח) אשת רבי יוסף משה שניאורסאהן (דלהלן ג-קסח), בן ר' נחום שניאור זלמן שניאורסאהן אבד"ק טשערקאס (הנ"ל ב-מב).

ג-קמב) אשת ר' דוד הורוויץ מפשעצלוב ברא''ח מפלאנטש
ג-קמג) חי' אשת ר' מתתיהו חיים היילפרין אבד''ק דאבשיץ בראזאי''ל בעל אמרי יהודה מבערזאן
ג-קמד) אשת ר' ישראל ארי' לייביש שפירא בן ר' אלעזר השני מלאנצוט בן ר' שמחה מלאנצוט בן היודעי בינה מלאנצוט

אליעזר לאנדא האט געשריבן:ג-רצה) חיים צבי י"ב חשון תרמ"א (על שם מי ?) נפטר בילדותו ?
ג-רצו) victor ? [אביגדור ?] מאי 24 תרמ"ד נפטר בילדותו ?
ג-רצז) לאה זיסל מאי 2 תרמ"ו נפטרה בילדותה ?
ג-רצח) מאריא [מרים ?] מאי 28 תרמ"ח נפטרה בילדותה
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום זונטאג יולי 18, 2021 7:08 pm, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי הרה"ק מגארליץ - בני הרה"ק ר' שלום מניסקא זצ"ל (-) הנ"ל ב-כז (ג-סט)

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-קט, ג-נב) הנגיד ר' חיים בן ציון הלברשטאם מקראקא, חתן רבי נפתלי הלברשטאם מקשאנוב (הנ"ל ב-יג).
ג-קמה) אשת ר' מנשה יחזקאל פרענקל מלימנוב בן ר' אברהם חיים בן ר' ראובן בן ר' אבוש חתן ר' יעקב ממעליץ
אום אני חומה
שר האלף

Re: נכדי הרה"ק מגארליץ - בני הרה"ק ר' משה מבארדיוב זצ"ל (תר"ט - כ תשרי תרס"ג) הנ"ל ב-כה (ב-כד)

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ג-צו, ג-לח) רבי יחיאל נתן מבארדיוב (ז ניסן), חתן רבי אריה ליבוש מדוקלא (הנ"ל ב-יא).
ג-צז) רבי שמואל מבארדיוב (ט אב), חתן רבי ישראל מאיר ליפשיץ מיאנוב, [חתן רבי משולם זלמן יהונתן מבריגל (הנ"ל), ובן רבי חיים דוב מיאנוב (הנ"ל)
ג-צח) רבי אריה ליב אבד"ק מושינא (י אדר), חתן רבי שמואל רוקח מסקאהל (טז תשרי), חתן ה"צמח צדיק" מוויזניץ (הנ"ל), ובן רבי יהושע מבעלזא (הנ"ל).
ג-צט, ג-קמ) רבי יהושע אבד"ק דאלינא (א תשרי), חתן רבי יהודה צבי אייכנשטיין מדאלינא (הנ"ל ב-לד).
ג-ק) רבי יצחק מבארדיוב-ברוקלין (כט אלול), חתן רבי יהושע שפירא מריבטיטש-בלאזוב בעל "קרן ישועה" (יב אד"ב), בן רבי צבי אלימלך מבלאזוב בעל "צבי לצדיק" (הנ"ל).
ג-קא) רבי יקותיאל יהודה.
ג-קב, ד-נ) פעסיל אשת רבי חנה הלברשטאם מקאלשיץ בעל "דברי חנה" (חי תשרי), בן רבי מנחם מענדל מפריסטיק (הנ"ל ג-לז)
ג-קג, ג-צ) חיה אשת רבי אפרים הלברשטאם, בן רבי אריה ליבוש מגריבוב (הנ"ל ב-כג).
ג-קד) שרה בזו''ר אשת ר' יצחק טייטלבוים מריישא בן ר' ישראל יעקב יוקל מוואלאווע מח"ס היטב איטב (הנ"ל) / ובזוו''ש אשת רבי נפתלי צבי אונגער מבארדיוב

ג-קמו) ער האט אויך געהאט א טאכטער וואס איז געווען א כלה מיט הרה''ק בעל עצי חיים מסיגוט זצ''ל און איז אוועק אלס כלה
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מהארנאסטייפל זי"ע - בני הרה"ק ר' אהרן אלימלך שניאור זלמן זי"ע מקראס הנ"ל ב-לח

• ציטיר

ג-קעא) הגה"צ ר' משה מקראס - חתן הרה"ק הכנסת יחזקאל מראדאמסק
ג-קעב) אדל - אשת הגה"צ ר' אלעזר אונגער מזאבנא הי"ד בן הרה"ק ר' שלום דוד מזאבנא זי"ע
ג-קעג) מרים - אשת הרה"צ ר' נפתלי הורוויץ מראזוואדוב בן הגה"צ ר' אפרים מראזוואדוב בן הרה''ק ר' צבי הירש מראזוואדוב בן הרה"ק ר' משה מראזוואדוב זי"ע
ג-קעה) ביילא - אשת הגה"צ ר' שמעון אלטר פרענקל-תאומים מסקאווין
ג-קעו) סימא
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מהארנאסטייפל זי"ע - בני הרה"ק ר' חיים משה צבי זי"ע מראחמיסטריווקא הנ"ל ב-לט

• ציטיר

ג-קעז) חי' - אשת ר' אהרן מנחם מענדל שניאורסאן בירושלים בן דודה הגה"צ ר' נחום זלמן הנ"ל ב-מב
ג-קעח) שיינא - אשת הרה"צ ר' דוד טווערסקי בירושלים בן הגה"צ ר' אברהם דוב ראחמיסטריווקא-ירושלים בן הרה"ק ר' נחום מראחמיסטריווקא-ירושלים בן הרה"ק ר' יוחנן מראחמיסטריווקא זי"ע
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום דאנערשטאג יולי 08, 2021 8:05 am, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מהארנאסטייפל זי"ע - בני הרה"ק ר' בן ציון יהודה לייב זי"ע מהארנאסטייפל הנ"ל ב-מ

• ציטיר

(כולם מזוו"ר)
ג-קעט) הגה"צ ר' משה משולם זוסיא רב בלוהין ואדמו"ר בקיוב - חתן הרה"ק ר' שמחה ישכר בער ה"ש מציעשנוב זי"ע
ג-קפ) הרה"צ ר' מנחם נחום מב"ב - חתן הגה"צ ר' יוסף צבי קאליש אבד''ק בני ברק בן הגה"צ ר' שמעון מסקרענעוויץ בן הגה"צ ר' מרדכי מנחם מענדל מווארקא בן הרה"ק ר' יצחק מווארקא
ג-קפא) הרה"צ ר' חיים אהרן מת"א - חתן הגה"צ ר' יעקב יצחק דוד האגער מסטראזניץ בן הרה"ק ר' ברוך מוויזשניץ וחתן הרה"ק ר' ישכר בעריש אייכנשטיין מדאלינא בן הרה"ק ר' יצחק אייזיק מזידיטשויב זי"ע
ג-קפב) הרה"צ ר' יצחק יואל
ג-קפג) הגה"צ ר' יעקב ישראל מהארנאסטייפל-מילוואקי - חתן הרה"ק הקדושת ציון מבאבוב זי"ע
ג-קפד) דבורה לאה - אשת הרה"ח ר' פנחס שמעון פאדווא בלאנדאן בן הגה"צ ר' יהושע העשיל מבאליחאוו בן הגה"צ ר' שמעון מזאוויחוואסט (חתן הרה"ק ר' שלמה חיים פערלאוו מקוידינוב בן הרה"ק ר' אהרן מלעכאוויטש חתן הרה"ק ר' אשר מסטאלין ובן הרה"ק ר' מרדכי מלעכאוויטש) בן הרה"ק ר' פנחס קאצענעלענבויגן מאוסטילא בן הרה"ק ר' יוסף מאוסטילא (חתן הרה"ק ר' יהודה מאיר שפירא משפיטיווקא בן הרה"ק ר' פנחס מקאריץ וחתן הרה"ק ר' יעקב שמשון משפיטיווקא) בן הרה"ק ר' מרדכי מנעשכיז זי"ע
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מהארנאסטייפל זי"ע - בני הרה"ק ר' ברוך דוד זי"ע מקאלינקאוויץ הנ"ל ב-מא

• ציטיר

ג-קפה) הרה"צ ר' אברהם יהושע העשיל - חתן הגה"צ ר' משולם זוסיא ראבינאוויטש מארעל בן הרה"ק ר' יצחק יואל מקאנטיקוזיבא (חתן הרה"ק ר' משולם זוסיא העשיל מזינקוב בן הרה"ק ר' יצחק מאיר מזינקוב בן הרה"ק מאפטא זי"ע) בן הרה"ק ר' גדלי' אהרן מליניץ (חתן הרה"ק ר' שמואל אבא שפירא מסלאוויטא בן הרה''ק ר' משה מסלאוויטא בן הרה"ק ר' פנחס מקאריץ זי"ע) בן הרה"ק ר' יצחק יואל מליניץ בן הרה"ק ר' גדלי' מליניץ זי"ע בעל התשואות חן
ג-קפו) ביילא - אשת הרה"צ ר' שלום יוסף העשיל מבת-ים בן הרה"ק ר' יצחק מאיר קאפיטשניץ זי"ע
ג-קפז) ברכה - אשת ר' מאיר קמיר
ג-קפח) חוה - אשת ר' נח קורצמאן
ג-קפט) בת-שבע - אשת הרה"ח ר' יו''ט ליפמאן סג"ל
ג-קצ) הבתולה לאה רחל טריינא
ג-קצא) הילד יוסף
ג-קצב) הילד מנחם מענדל
ג-קצג) הילד משולם זוסיא
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מהארנאסטייפל זי"ע - בני הרבנית שטערנא פייגא אשת הרה"ק ר' נחום זלמן שניאורסאן זי"ע מטשערקאס הנ"ל ב-מב

• ציטיר

ג-קצד) ר' ישראל
ג-קצה) הרה"צ ר' יוסף משה מקראקא - חתן הגה"צ ר' שמעון אלטר פרענקל-תאומים מפאדגורזש
ג-קצו) ר' אהרן מענדל בראדימישל וירושלים - חתן דודו הגה"צ ר' חיים משה צבי מראחמיסטריווקא הנ"ל ב-לט
ג-קצז) ר' חיים
ג-קצח) ר' משולם זוסיא
ג-קצט) ר' שלום
ג-ר) דבורה לאה - אשת ר' יצחק שניאורסאן בפאריז בן הגה"צ ר' שניאור זלמן מרעפקא בן הרה"ק ר' שלום דובער מרעציצא (חתן הרה"ק ר' יעקב יוסף מאורזיסטשוב בן הרה"ק ר' משה מאורזיסטשוב בן הרה"ק ר' פנחס מאוסטרהא בן הרה"ק ר' יעקב יוסף מאוסטרהא בעל "רב ייבי") בן הרה"ק ר' יהודא ליב מקאפוסט בן הרה"ק הצמח צדק מליובאוויטש זי"ע
ג-רא) חנה - אשת ר' שלמה שפירא
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום דאנערשטאג יולי 08, 2021 10:27 am, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מהארנאסטייפל זי"ע - בני הרבנית חי' מלכה אשת הרה"ק ר' משה גיטערמאן זי"ע מקיוב הנ"ל ב-מד

• ציטיר

ג-רב) ר' משולם זוסיא יצחק בווארשא
ג-רג) ר' חיים
ג-רד) ר' שלמה
ג-רה) לאה
ג-רו) מרים אשת ר' אברהם ווערטהיים בן הגה"צ ר' שמעון שלמה מבענדער בן הגה"צ ר' יצחק מבענדער בן הרה"ק ר' שמעון שלמה מבענדער בן הרה"ק ר' ארי' לייב מבענדער בן הרה"ק ר' שמעון שלמה מסאווראן זי"ע
[מכאן ואילך מצאתי בgeni]
ג-רז) פייגא
ג-רח) חנה
ג-רט) נחמה
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום פרייטאג יולי 16, 2021 5:12 pm, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

נכדי הרה"ק מהארנאסטייפל זי"ע - בני הרבנית אסתר הענדל אשת הרה"ק ר' חיים ישעי' שניאורסאן זי"ע מראמאן הנ"ל ב-מה

• ציטיר

ג-רי) ר' שלמה ברוך
ג-ריא) ר' דוד לייב אזוי שטייט אין ספר הצאצאים, און אין geni שטייט יהודה לייב
ג-ריב) ר' יעקב יוחנן
ג-ריג) ר' שניאור זלמן
ג-ריד) שיינא - אשת ר' אלימלך (מוניא) פאשקאוויצקי בת"א
ג-רטו) חנה - אשת הרה"ח ר' שניאור זלמן בעזפאלאוו בן הגה"צ ר' יעקב מרדכי אבד''ק פאלטאווא
לעצט פארראכטן דורך אום אני חומה אום דינסטאג יולי 20, 2021 11:32 am, פארראכטן געווארן 2 מאל.
אום אני חומה
שר האלף

Re: בני הרבנית יוטא אשת הרה"ק ר' אליעזר ירוחם בארון מקראקא זי"ע (- ג' ניסן תרנ"ז) הנ"ל א-ח

• ציטיר

נצר מגזע אדמורים האט געשריבן:ב-מו) רבי מנחם מאנדיל מיאסלא, חתן רבי אברהם יהושע העשיל רובין אבד"ק יאסלא וצפת (ל תשרי), בן רבי אלימלך מסוקולוב (ב תמוז), בן רבי אשר ישעיה מראפשיץ בעל "אור ישע" (הנ"ל).
ב-מז, ג-קמו) הרבנית שרה אשת רבי מרדכי דוד הארוויץ אבד"ק אילפין ואוליינוב (דלהלן ג-קמו), בן רבי חיים יעקב מאוליינוב (הנ"ל ב-לו).
ב-מח) ... אשת רבי פסח דוד (ב"ר שבתי) מילער מבאקאווסק.
שרייב תגובה

צוריק צו “משפחה ומשפחה”