קורונהוויירוס אין א״י

אבינו מלכנו מנע מגיפה מנחלתך - אלעס ארום די קאראנא וויירוס

די אחראים: יאנאש,אחראי,געלעגער

קרשת
שר חמישים ומאתים
תגובות: 449
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג אוגוסט 31, 2020 4:21 am

Re: קורונהוויירוס אין א״י

• ציטיר
  • צו לייגן א דאנק דארפט איר זיין אריינגעלאגט

תגובה דורך קרשת »

יוסף פריעדמאן האט געשריבן:
שמואל בארג האט געשריבן:אפשר ווייסט ר' עמרם נישט אלעס, בסך הכל איז ער א גבאי, יענער האט עס אבער עטליכע מאל מברר געווען מאה אחוז

און ר' עמרם מינצברג?

עמרם עמרם גזרה שווה.
אוועטאר
שמו
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4965
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג אקטאבער 31, 2011 12:38 pm

• ציטיר

תגובה דורך שמו »

לבי אומר לי
די מעשה מיט'ן גאב"ד איז מן הסתם יא אמת

נאר וואס דען, לאור די לחץ וואס בית הגאב"ד האט באקומען פון 'הדסה', און דערצו איז נאך דא ליידער אידן וואס דארפן צוקומען צו 'הדסה', האט דער גבאי, מסכים געווען צו שרייבן אזא בריוו

וואס האט ער צו פארלירן.

און דאס איז אמאל זיכער, אז אפי' אויב מיט'ן גאב"ד איז אזא מעשה נישט געווען, איז אבער יא געווען הונדערטער אזעלכע מעשיות, ביי פולע אנדערע.
כשמ"ו כן הוא

סיין זיך אויף מיט די לינק צו Webull stocks platform, און איך און די וועלן פארדינען free stocks נאכן deposit $100 די ערשטע 30 טעג פון אויפסיינען https://act.webull.com/nt/1tSOfvYQhs4K/

גם אני נקי עם נטפרי
אוועטאר
שמו
שר ארבעת האלפים

• ציטיר

תגובה דורך שמו »

קיבלתי במייל
האט געשריבן:התלבטתי מאוד אם לספר לכם משהו שעובר עלי בימים האחרונים.
לאחר מחשבה רבה, החלטתי שזה יותר מדי חשוב בשביל לשמור את זה בבטן, אז תהיו איתי שתי דקות כי זה כנראה הפוסט הכי חשוב שכתבתי אי פעם, וחשוב לי מאוד שתשתפו ותעבירו את המסר הזה הלאה.
היום אני יוצא מבידוד, אחרי שנדבקתי בנגיף הקורונה ונאלצתי להיכנס לבידוד.
מי שמכיר אותי יודע כמה זה קשה לי, להישאר בין ארבע קירות במקום להיות בשטח, לפקד על צוות זק"א בתאונה חלילה וחס, להגיש עזרה ראשונה לפצועים ל"ע, ובעיקר בעיקר לנהל את מפעל החיים שלי, ארגון 'עזרת אחים', שנותן לי חיים ומשמח אותי בכל רגע על כך שזכיתי להקים אותו בעשר אצבעותי.
אבל בידוד זה בידוד. לא עושים צחוק. נשארתי עם בני משפחתי, שיחקתי עם הילדות, שוחחתי עם הבנים, וגם אכלתי שלוש ארוחות ביום עם אשתי היקרה... כבר כמעט שכחתי את ההרגשה הזאת.
אז מה המסר הכל כך חשוב שהוא רוצה לומר לנו, אתם בוודאי שואלים.
אל תדאגו, הנה זה בא:
חבר'ה, אתם לא מבינים כמה שמחתי עם כל טלפון שקיבלתי. כל חבר או ידיד או מכר שעבר בחוץ וצעק לי מהחלון 'אבריימי תהיה חזק, אוהבים אותך', כל משלוח הכי קטן שהניחו לנו ליד הדלת, אפילו אם זאת עוגה שאין לנו מה לעשות איתה כי כבר קיבלנו הרבה עוגות אחרות.
כל חבילה שהגיעה, הילדים פתחו אותה בצהלה, חיפשו אם יש גם משחק או רק ממתק.
ואשתי נהנתה מאוד מזרי הפרחים ששלחו לנו.
ואני פתחתי את המעטפות, קראתי את מכתבי הברכה והחיזוק.
תבינו, להיות בבידוד זה דיכאון.
כל דבר קטן ששובר את הדיכאון הזה, הוא מבורך.
ושלא תבינו לא נכון, לא השתעממתי בכלל.
עבדתי כמעט כרגיל, כתבתי מיילים, הרמתי טלפונים שלחתי הוראות, פתרתי בעיות, גייסתי מתנדבים, חילקתי משימות.
אבל הייתי מבודד. אשתי לא הרגישה טוב, חלק מהילדים היו קצת חולים, ההרגשה מדכאת.
וכל פעם שהגיע עוד משהו, עוד איחול החלמה בווטסאפ או ברכת החלמה בפייסבוק, כל התייחסות עשתה אותי מאושר, לפחות לאותו רגע.
עכשיו, אני חושב על עצמי.
אני הרי לא בנאדם מסכן. תמיד אומרים לי שאני האיש הכי שמח בחדר... יש לי חברים מכאן ועד אמריקה, וידידים בלי סוף. אני עומד בראש משפחה, יש לי אשה נפלאה, ילדים חמודים, נכדים מתוקים, אני חבר בקהילה מדהימה, כולם מכירים אותי ואני מכיר את כולם.
אני אמור להיות האיש שהכי הכי לא צריך יחס בעולם, לא חסר לי יחס.
ובכל זאת שמחתי כל כף עם כל אחד.
אז איך מרגישה אותה אם חד הורית שגרה בדירה קטנטנה ונמצאת בבידוד? איך מרגיש אותו קשיש אלמן שנמצא לבד ואסור לו לצאת מהבית למשך שבועיים או יותר?
תחשבו על זה!!
איך מרגישים הורים לשישה או שבעה ילדים שלכודים יחד איתם בבית, ואין להם כזאת מעטפת תומכת כמו לי, והמצב הכלכלי שלהם קשה והם מתמודדים לפעמים גם עם קשיי קשב וריכוז של חלק מהילדים ועם צפיפות בבית ועוד ועוד.
כמה הם זקוקים לאותו יחס חם, לאותה מילה טובה, לאותו משלוח קטנטן.
אני לא יודע מה אתכם, ידידיי, אבל אני אבריימי קאפ, הגעתי למסקנה שעד עכשיו לא עשיתי מספיק.
עשיתי הרבה, אני לא מזלזל במה שעשיתי בסייעתא דשמיא ובעזרתם של כל המתנדבים המסורים – למענם של חולי הקורונה והמחויבים בבידוד.
אבל זה לא מספיק.
ברגעים הקרובים אני יוצא מהבידוד בעזרת ה', עם החלטה נחושה: כל מה שהשקעתי מעצמי עד עכשיו, היה נחמד, אבל עכשיו אני אשקיע פי שלוש בעזרת ה'.
בסופו של דבר, העובדה שחליתי היתה לטובה.
גם כי למדתי על בשרי כמה העבודה הזאת חשובה, וגם כי עכשיו אני יכול בעצמי לעזור לחולים מתוקף היותי 'מחלים מקורונה', ולא רק על ידי שליחים ומתנדבים אחרים.
אז שנהיה כולנו בריאים, ועד שהקורונה הזאת תעבור מהעולם בעזרת ה', בואו נשים יותר לב לחולים, גם אם נראה לנו שהם מסתדרים ושהם ממש לא זקוקים לעזרתנו.
תסמכו עלי, הם זקוקים לה ועוד איך!!!--
ידידכם אברהם קאפ
כשמ"ו כן הוא

סיין זיך אויף מיט די לינק צו Webull stocks platform, און איך און די וועלן פארדינען free stocks נאכן deposit $100 די ערשטע 30 טעג פון אויפסיינען https://act.webull.com/nt/1tSOfvYQhs4K/

גם אני נקי עם נטפרי
קרשת
שר חמישים ומאתים

• ציטיר

תגובה דורך קרשת »

שמו האט געשריבן:קיבלתי במייל
האט געשריבן:התלבטתי מאוד אם לספר לכם משהו שעובר עלי בימים האחרונים.
לאחר מחשבה רבה, החלטתי שזה יותר מדי חשוב בשביל לשמור את זה בבטן, אז תהיו איתי שתי דקות כי זה כנראה הפוסט הכי חשוב שכתבתי אי פעם, וחשוב לי מאוד שתשתפו ותעבירו את המסר הזה הלאה.
היום אני יוצא מבידוד, אחרי שנדבקתי בנגיף הקורונה ונאלצתי להיכנס לבידוד.
מי שמכיר אותי יודע כמה זה קשה לי, להישאר בין ארבע קירות במקום להיות בשטח, לפקד על צוות זק"א בתאונה חלילה וחס, להגיש עזרה ראשונה לפצועים ל"ע, ובעיקר בעיקר לנהל את מפעל החיים שלי, ארגון 'עזרת אחים', שנותן לי חיים ומשמח אותי בכל רגע על כך שזכיתי להקים אותו בעשר אצבעותי.
אבל בידוד זה בידוד. לא עושים צחוק. נשארתי עם בני משפחתי, שיחקתי עם הילדות, שוחחתי עם הבנים, וגם אכלתי שלוש ארוחות ביום עם אשתי היקרה... כבר כמעט שכחתי את ההרגשה הזאת.
אז מה המסר הכל כך חשוב שהוא רוצה לומר לנו, אתם בוודאי שואלים.
אל תדאגו, הנה זה בא:
חבר'ה, אתם לא מבינים כמה שמחתי עם כל טלפון שקיבלתי. כל חבר או ידיד או מכר שעבר בחוץ וצעק לי מהחלון 'אבריימי תהיה חזק, אוהבים אותך', כל משלוח הכי קטן שהניחו לנו ליד הדלת, אפילו אם זאת עוגה שאין לנו מה לעשות איתה כי כבר קיבלנו הרבה עוגות אחרות.
כל חבילה שהגיעה, הילדים פתחו אותה בצהלה, חיפשו אם יש גם משחק או רק ממתק.
ואשתי נהנתה מאוד מזרי הפרחים ששלחו לנו.
ואני פתחתי את המעטפות, קראתי את מכתבי הברכה והחיזוק.
תבינו, להיות בבידוד זה דיכאון.
כל דבר קטן ששובר את הדיכאון הזה, הוא מבורך.
ושלא תבינו לא נכון, לא השתעממתי בכלל.
עבדתי כמעט כרגיל, כתבתי מיילים, הרמתי טלפונים שלחתי הוראות, פתרתי בעיות, גייסתי מתנדבים, חילקתי משימות.
אבל הייתי מבודד. אשתי לא הרגישה טוב, חלק מהילדים היו קצת חולים, ההרגשה מדכאת.
וכל פעם שהגיע עוד משהו, עוד איחול החלמה בווטסאפ או ברכת החלמה בפייסבוק, כל התייחסות עשתה אותי מאושר, לפחות לאותו רגע.
עכשיו, אני חושב על עצמי.
אני הרי לא בנאדם מסכן. תמיד אומרים לי שאני האיש הכי שמח בחדר... יש לי חברים מכאן ועד אמריקה, וידידים בלי סוף. אני עומד בראש משפחה, יש לי אשה נפלאה, ילדים חמודים, נכדים מתוקים, אני חבר בקהילה מדהימה, כולם מכירים אותי ואני מכיר את כולם.
אני אמור להיות האיש שהכי הכי לא צריך יחס בעולם, לא חסר לי יחס.
ובכל זאת שמחתי כל כף עם כל אחד.
אז איך מרגישה אותה אם חד הורית שגרה בדירה קטנטנה ונמצאת בבידוד? איך מרגיש אותו קשיש אלמן שנמצא לבד ואסור לו לצאת מהבית למשך שבועיים או יותר?
תחשבו על זה!!
איך מרגישים הורים לשישה או שבעה ילדים שלכודים יחד איתם בבית, ואין להם כזאת מעטפת תומכת כמו לי, והמצב הכלכלי שלהם קשה והם מתמודדים לפעמים גם עם קשיי קשב וריכוז של חלק מהילדים ועם צפיפות בבית ועוד ועוד.
כמה הם זקוקים לאותו יחס חם, לאותה מילה טובה, לאותו משלוח קטנטן.
אני לא יודע מה אתכם, ידידיי, אבל אני אבריימי קאפ, הגעתי למסקנה שעד עכשיו לא עשיתי מספיק.
עשיתי הרבה, אני לא מזלזל במה שעשיתי בסייעתא דשמיא ובעזרתם של כל המתנדבים המסורים – למענם של חולי הקורונה והמחויבים בבידוד.
אבל זה לא מספיק.
ברגעים הקרובים אני יוצא מהבידוד בעזרת ה', עם החלטה נחושה: כל מה שהשקעתי מעצמי עד עכשיו, היה נחמד, אבל עכשיו אני אשקיע פי שלוש בעזרת ה'.
בסופו של דבר, העובדה שחליתי היתה לטובה.
גם כי למדתי על בשרי כמה העבודה הזאת חשובה, וגם כי עכשיו אני יכול בעצמי לעזור לחולים מתוקף היותי 'מחלים מקורונה', ולא רק על ידי שליחים ומתנדבים אחרים.
אז שנהיה כולנו בריאים, ועד שהקורונה הזאת תעבור מהעולם בעזרת ה', בואו נשים יותר לב לחולים, גם אם נראה לנו שהם מסתדרים ושהם ממש לא זקוקים לעזרתנו.
תסמכו עלי, הם זקוקים לה ועוד איך!!!--
ידידכם אברהם קאפ

דער אבריימי קאפ איז א צדיק פון מענטש
פירט א ריזיגע ארגעניזציע "עזרת אחים" און בית שמש וואס פון גאנץ אר"י קומט צוזעהן זיין מעשי חסד.
להודיע
שר שלשת אלפים
תגובות: 3084
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג מאי 27, 2014 11:09 am

• ציטיר

תגובה דורך להודיע »

שמואל בארג האט געשריבן:אפשר ווייסט ר' עמרם נישט אלעס, בסך הכל איז ער א גבאי, יענער האט עס אבער עטליכע מאל מברר געווען מאה אחוז

ווייזט אויס אז ר' עמרם איז אויך אונטערגעקויפט געווארן דורך ביל געיטס/די ליבערלעס/ ציונים, וואס מארדן אויס מענטשן אין די שפיטעלער, אונטער די שלייער פון דעם פאלשן וויירוס.
אוועטאר
שמואל בארג
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4026
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג פעברואר 18, 2016 6:44 pm

• ציטיר

תגובה דורך שמואל בארג »

ווייזט אויס אז דער עולם האט נישט פארשטאנען אז איך בין געווען ציניש, דער טייערער גבאי הרה"ח ר' עמרם שפירא שליט"א גייט מיט מיטן גאב"ד לאויש"ט יומם ולילה, און ער איז געווען מיט אים אין בידוד.

אבער 'שמו' גלייבט נאך אלס יענעם, ווייל ער האט עס מברר געווען, "זה סיפור מאומת ב100% עם בני משפחה הקרובים" - "המסקנה: מתבצע רצח במחלקות קורונה בבתי חולים. חד משמעי" - "אני מכיר את הסיפור ממש מקורב ובכן ללא ספק".
אוועטאר
moishy56
שר עשרת אלפים
תגובות: 19925
זיך איינגעשריבן אום: זונטאג נאוועמבער 10, 2013 6:36 am

• ציטיר

תגובה דורך moishy56 »

בני ברק

hamevaseeeee.JPG
hamevaseeeee.JPG (187 KiB) געזען 2296 מאל
.

טעקסט בלויז די ווארט INFO צו 718-480-0545 און מען ארלעדיגט דיר א פאלעסי #קהלייף
אוועטאר
מצפה לישועה
שר מאה
תגובות: 158
זיך איינגעשריבן אום: מוצ"ש דעצעמבער 05, 2015 10:03 pm

• ציטיר

תגובה דורך מצפה לישועה »

moishy56 האט געשריבן:בני ברק

hamevaseeeee.JPG

דאס איז נאך א מעניפאלאציע פון די ממשלה
אין די גאנצע לאנד, וואוינען די עלטערע צוזאמען מיט די יונגערע
נאר די פרומע, ווואינען די עלטערע מענטשן (60+) בעיקר אין בני ברק און אין ירושלים
אין ביתר, אלעד, מודיעין עילית אד"ג איז כמעט נישטא קיין נפטרים, אסאך ווייניגער ווי 2 פאר 10,000 מענטשן....
ישועת השם כהרף עין
אבן יקרה
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4950
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך אפריל 19, 2017 5:41 pm

• ציטיר

תגובה דורך אבן יקרה »

ווען מ'זאגט אז אין ב"ב דארף מען זיך מער אכטונג געבן, איז דאס א מאנאפלאציע?
אוועטאר
שמו
שר ארבעת האלפים

• ציטיר

תגובה דורך שמו »

פחדים
קורונה.pdf
(116.98 KiB) געווארן דאונלאודעד 121 מאל
כשמ"ו כן הוא

גם אני נקי עם נטפרי
אוועטאר
שמו
שר ארבעת האלפים

• ציטיר

תגובה דורך שמו »

ביתר
מי כמוך ישראל (1).JPG
מי כמוך ישראל (1).JPG (410.69 KiB) געזען 2065 מאל
כשמ"ו כן הוא

גם אני נקי עם נטפרי
קרשת
שר חמישים ומאתים

• ציטיר

תגובה דורך קרשת »

פולמוס המסכות: הגר"י זילברשטיין בפסק הלכה "אין להזמין משטרה"

הפולמוס ההלכתי סביב הוראתו ההלכתית של חבר מועצת גדולי התורה ורב שכונת רמת אלחנן הגר"י זילברשטיין בכל הקשור ליחס לאלו שאינם עוטים מסכות באופן מופגן

אברכים מהעיר החרדית מודיעין עילית שיגרו מכתב להגר"י זילברשטיין בו הם שואלים האם נכונה השמועה שפסק להזמין למסרבים לעטות מסכה משטרה בשבת קודש, משום פיקוח נפש והאם ביום חול חובה לעשות כן

האברכים מעידים כי במודיעין עילית יש תושבים שמזמינים משטרה במקרים אלו גם בשבת קודש משום פיקוח נפש, וזאת בהסתמך על השמועה מפיו הגר"י זילברשטיין

הגר"י זילברשטיין כותב במכתב המתפרסם כאן לראשונה כי אין להזמין משטרה לא בשבת ולא ביום חול
"אין להזמין משטרה בשבת מאחר וקיימת עצה טובה יותר לנהוג כפי שנהגנו בקהילה הקדושה רמת אלחנן, כשנכנס אדם ללא מסכה והודענו לו שאם הוא לא לובש מסכה, אנו עוזבים את בית הכנסת והמניין התבטל, וביטול המנין יהיה על ראשו, הוא נבהל ולבש מסכה

וכן יש לנהוג גם בימות החול, אם אדם נכנס לבית הכנסת ללא מסכה יש להודיע לו או שאתה לובש מסכה או שאנו מבטלים את המנין ובטוח שזה יעזור" כך כותב הגר"י זילברשטיין לאברכי מודיעין עילית

יצויין כי באתר 'המחדש' פורסם כי בנוגע לנידון ההלכתי המסעיר בדבר השאלה האם יש להתפלל על חולה קורונה שלא עטה מסכה באופן מופגן, ראש ישיבת 'תורה בתפארתה' הגר"י סטפנסקי כתב מכתב מפורט כי אין להתפלל על אדם כזה
unnamed.jpg
unnamed.jpg (73.95 KiB) געזען 1982 מאל
אוועטאר
moishy56
שר עשרת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך moishy56 »

יום ב' לך לך - ח' חשון תשפ"א

559 חולי קורונה נוספים אובחנו בישראל במהלך היממה האחרונה, בכך עלה מספר החולים מתחילת התפרצות הנגיף בארץ ל-310,148 כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (שני).

על פי הנתונים, אמש בוצעו 20,835 בדיקות לחשודים כחולי קורונה.

יש לציין, כי מגמת הירידה באחוז הבדיקות החיוביות נמשכת . 2.8% בלבד מסך הבדיקות הכולל יצאו חיוביות.

מספר החולים הפעילים עומד נכון להבוקר על 13,911. מספר המונשמים ממשיך להתייצב ועומד כעת על 206 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 506 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים. מספר הנפטרים עולה אף הוא ועומד כעת על 2,397. 293,838 חולים החלימו עד כה מהנגיף.
.

קרשת
שר חמישים ומאתים

• ציטיר

תגובה דורך קרשת »

IMG-20201023-WA0223.jpg
IMG-20201023-WA0223.jpg (113.63 KiB) געזען 1949 מאל
אוועטאר
moishy56
שר עשרת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך moishy56 »

[quote="קרשת"][/quote]

כ'ווייס נישט ווער האט דאס געמאכט...
אבער Sweden האט דאך געהאט אסאך מער טויטע, ווי ארץ ישראל...

sweden.JPG
sweden.JPG (114.95 KiB) געזען 1923 מאל
israel...JPG
israel...JPG (124.97 KiB) געזען 1923 מאל
.

גיזוגט
שר מאה
תגובות: 203
זיך איינגעשריבן אום: פרייטאג יוני 05, 2015 1:09 am

• ציטיר

תגובה דורך גיזוגט »

שמו האט געשריבן:ביתר
מי כמוך ישראל (1).JPG

אוועטאר
סטיטשינער
שר עשרים אלף
תגובות: 22690
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג יאנואר 05, 2017 3:49 pm
לאקאציע: 50°18′N 21°4′E

• ציטיר

תגובה דורך סטיטשינער »

-לוח-לשנת-תשפא.jpg
-לוח-לשנת-תשפא.jpg (144.12 KiB) געזען 1767 מאל
שפאנט'ס מיט ווארטונג

די רעוואלוציע איז אין פילן שוואנג

טראגטס עס ארויס פון דא!
קרשת
שר חמישים ומאתים

• ציטיר

תגובה דורך קרשת »

מהפך: בני ברק הפכה ל'ירוקה' ברמזור גמזו
בשורות טובות: העיר בני ברק, שהייתה העיר האדומה ביותר בישראל, הפכה הבוקר לעיר ירוקה ברמזור הקורונה של פרופסור רוני גמזו: "ציון דרך משמעותי במאבק הקורונה" (ארץ)

מנותני משרד הבריאות שפורסמו היום (שלישי) עולה כי בעיר בני ברק נרשמו רק 35 חולים חדשים ביומיים האחרונים. בנוסף, שיעור הבדיקות החיוביות בעיר עומד על 3% בלבד, בכך נצבעה בני ברק בצבע ירוק ברמזור הקורונה של הפרויקטור רוני גמזו.

בעירייה מציינים כי בחודשים האחרונים, העירייה ניהלה מאבק מתמשך במטרה למגר את נגיף הקורונה מרחובות העיר, תוך התמודדות עם אורח החיים המיוחד של תושבי העיר.

הצעדים של העירייה שהובילו בס"S לירידה בתחלואה: העירייה הגבירה את האכיפה, חיזקה משמעותית את מערך ההסברה, ביצעה מבצעי בדיקות רחבים עבור כלל תושבי העיר שנבדקו בשיעור הגבוה בישראל (מעל 70% מתושבי העיר) ופעלה בשיתוף פעולה עם הרבנים במטרה לגייס את כלל הציבור למאבק.

ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין, אמר הבוקר: "הבוקר אנו מציינים עוד ציון דרך משמעותי במאבק שלנו נגד נגיף הקורונה. תושבי העיר בני ברק כבר למודי קרבות כנגד הנגיף. בסייעתא דשמיא יחד איתם פעלנו כתף אל כתף במטרה לנצח גם את הגל השני. נמשיך לפעול ולהשקיע את כלל מאמצינו כדי לסייע כעת לבעלי העסקים ולהורים בעיר שעדיין נפגעים מהנגיף, ויחד עם כלל התושבים שלנו - להתפלל ולעשות הכל כדי לשמור על העיר ירוקה".
קרשת
שר חמישים ומאתים

• ציטיר

תגובה דורך קרשת »

ר' איד האט געשריבן:

Screenshot 2020-10-27 14.43.10.png

אפשר יעצט וועט גיין.
https://drive.google.com/file/d/1BlDgiJlzN1HAJEkueNHAcbOMKaSXNi-I/view?usp=sharing
אוועטאר
ר' איד
שר האלף
תגובות: 1240
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך אפריל 15, 2015 6:30 pm

• ציטיר

תגובה דורך ר' איד »

שכויח,
ביידע ארבעטען
אוועטאר
שמו
שר ארבעת האלפים

• ציטיר

תגובה דורך שמו »

פון המוקד

עדויות מזעזעות: חולי קורונה מוזנחים – ומתים

מדובר בתלונות חסרות תקדים במערכת הבריאות, שהגישו רופאים במחלקה פנימית ו' והועלו בשבוע שעבר, בין השאר על ידי מטופלים, אתמול באופן חסר תקדים התייצבו 9 רופאים ממחלקת הקורונה בוולפסון בפני ההנהלה, ובפיהם תלונה ברורה: כך אי אפשר להמשיך

רופאים מעלים טענות קשות, שלפיהן בגלל מחדלים וטעויות בטיפול הרפואי והסיעודי – נפטרו חולי קורונה במצב קשה ומונשמים שאושפזו בבית החולים הממשלתי וולפסון בחולון, כך נחשף בעיתון 'ישראל היום'.

מדובר בתלונות חסרות תקדים במערכת הבריאות, שהגישו רופאים במחלקה פנימית ו' והועלו בשבוע שעבר, בין השאר, בפני מנהלת בית החולים ד"ר ענת אנגל.

לפי החשיפה בעיתון חולים סבלו מהזנחה קשה לאחר שזעקו במשך שעות לעזרה, ולא באו לטפל בהם. לצד אלו, עלו תלונות בנוגע למחסור חמור בציוד רפואי לאחיות ולרופאים, אשר פוגע קשה במטופלים במחלקת הקורונה וביחידת טיפול נמרץ לקורונה.

התלונות החריגות הועלו ביום שני שעבר, בפגישה יוצאת דופן עם מנהלת בית החולים ד"ר ענת אנגל, שאליה הגיעו ביוזמתם המלאה תשעה מרופאי ורופאות המחלקה, מומחים ומתמחים כאחד. הרופאים הגיעו ביחד, ספונטנית, למנהלת בית החולים, וללשכתה הוכנסו שני רופאים שהעלו את הבעיות הרבות במחלקת הקורונה, כפי שהועלו וסוכמו על ידם בפגישתם המשותפת, עוד לפני שהגיעו לד"ר אנגל.

התלונות הועלו גם בשורה של מכתבים שהעבירו בשבוע האחרון שניים מרופאי המחלקה להנהלת בית החולים, לסגנית המנהלת ד"ר איריס קלירס , ולד"ר דורון מנחמי, מנהל מחלקה פנימית ו', שאחראית כיום על מחלקת הקורונה בבית החולים.

במכתב לד"ר אנגל התריע רופא מפנימית ו' כי "המכתב לא בא להאשים, חלילה, אף אחד מאנשי הצוות הרפואי או הסיעודי או כוחות העזר שעובדים בפרך, פשוטו כמשמעו, ועושים עבודת קודש – אלא נועד פשוט להציג מציאות עגומה של צוות רפואי מסור, שידיו כבולות והוא נאלץ להגיע יום־יום לעבודה בידיעה שכנראה גם היום מישהו ייפגע או ימות, מכיוון שלא הספקנו לזהות את המצוקה שלו בזמן או שלא היו לנו הציוד והאמצעים לספק לו את הטיפול הרפואי הראוי לו".

הרופא מציין כי כל הנקודות העולות במכתב, "לא נכתבו על דעתי בלבד, אלא מדובר בנקודות שהועלו על ידי רופאים רבים במחלקה – בכירים ומתמחים כאחד – וקיימת הסכמה גורפת לגביהן. הם בחרו, לצערי, לא להיחשף מחשש להתנכלות או לסיום עבודתם על ידי הנהלת בית החולים, שלא מבינה שמכתב זה אינו מנסה לחתור תחתיה – אלא להעלות נושא לסדר היום על מנת שנוכל למצוא יחד פתרון מהיר למצב הבלתי אפשרי הזה".

"כולי תקווה שהמכתב ייפול על אוזניים קשובות, ושיבוצע תחקיר אמיתי ורציני שיבדוק את הבעיות ואל לנו לשכוח באיזה מקצוע אנו עוסקים ומי הם האנשים שנושאים אלינו את עיניהם לקבל עזרה ושמים בידנו את חייהם מתוך אמונה שכנדרש לכך, נדע לעשות את הבחירה הנכונה, קשה ככל שתהיה", לשון מכתבו של הרופא.
כשמ"ו כן הוא

גם אני נקי עם נטפרי
אוועטאר
אוראייניקל
רב הצעיר תשפ"ד
תגובות: 17138
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג פעברואר 21, 2019 9:05 am

• ציטיר

תגובה דורך אוראייניקל »

תוכנית רמזור, פון פראפעסאר גמזו

רמזור.png
רמזור.png (675.22 KiB) געזען 1494 מאל
חוח בין השושנים האט געשריבן:
אוועטאר
סטיטשינער
שר עשרים אלף

• ציטיר

תגובה דורך סטיטשינער »

ליידער גייט קבר רחל זיין פארשפארט אויפן יארצייט. ווער עס גייט פראבירן אריין צו גיין גייו באקומען א קנס פון 5000 ש''ח.
שפאנט'ס מיט ווארטונג

טראגטס עס ארויס פון דא!
אוועטאר
סטיטשינער
שר עשרים אלף

• ציטיר

תגובה דורך סטיטשינער »

פרופ' נחמן אש גייט אויגענומען ווערן צו דינען אלטס פרויקטור הקורונה אנשטאטס פרופ' רוני גמזו וואס גייט צוריק קיין בית החולים איכילוב.
שפאנט'ס מיט ווארטונג

טראגטס עס ארויס פון דא!
אוועטאר
סטיטשינער
שר עשרים אלף

• ציטיר

תגובה דורך סטיטשינער »

איך יתפללו בחורף ברחוב.jpg
איך יתפללו בחורף ברחוב.jpg (59.26 KiB) געזען 1386 מאל

סמוריטש איז די איינציגסטער וואס טוט צו די זאך.
שפאנט'ס מיט ווארטונג

טראגטס עס ארויס פון דא!
שרייב תגובה

צוריק צו “קאראנא וויירוס”