הֲתִשְׁכַּח אִשָּׁה עוּלָהּ? גַּם אֵלֶּה תִשְׁכַּחְנָה! עצות נישט איבערצולאזן קינד אין קאר!

טעכנישע הילף פארן קאר אייגנטומער

די אחראים: יאנאש,אחראי,געלעגער

אוועטאר
פאר'מוח'ט
שר האלפיים
תגובות: 2025
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג אוגוסט 03, 2017 6:57 am

• ציטיר
  • צו לייגן א דאנק דארפט איר זיין אריינגעלאגט

תגובה דורך פאר'מוח'ט »

:lol:
חוח בין השושנים האט געשריבן:
פאר'מוח'ט האט געשריבן:
חוח בין השושנים האט געשריבן:האבעך עפעס געהערט וועגן איינער אין לעיקוואד וואס טיילט ברעיסלעטס.
מ'האלט עס אייביג אינעם קאר-סיט און ווען מ'לייגט דארט אריין דאס קינד טוט מען זיך אן די ברעיסלעט ביז מ'נימט ארויס דאס קינד.
וויבאלד ס'איז א אויפפאלנדע ברעיסלעט דערמאנט מען זיך שנעל אז מ'האט 'עפעס' איבערגעלאזט אין קאר.

בינעך נישט זיכער צו דאס וועט זיך איינגלידערן אין ווילי...

אויב גייט מען אויפשרייבן דערויף "ר' ישעי'לעס הויז" וכדו', וועט עס גרינג באקומען א הכשר...
די חכמה איז נישט וואס מען זאגט יא, נאר וואס מען זאגט נישט.
אוועטאר
לעגאו מענטשעלע
שר שלשת אלפים
תגובות: 3642
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג מאי 09, 2019 3:44 pm
לאקאציע: פאר מער דרוקט נומער 7

• ציטיר

תגובה דורך לעגאו מענטשעלע »

נעכטן אויף קול מבשר איז געווען א אינטערוויו מיט וואלטער פון בליץ, און ער האט דארט פארגעשטעלט א פראדוקט ואס הערט זיך גאנץ פיין, עפעס אז ס'קלינגט אן אויפהער ביז מען קוועטשט א קנעפל אויף די הונטערשטע טיר... סאמטינג לייק דעט.
אוועטאר
קו הישר
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4166
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך אוגוסט 27, 2014 5:42 pm

• ציטיר

תגובה דורך קו הישר »

לעגאו מענטשעלע האט געשריבן:נעכטן אויף קול מבשר איז געווען א אינטערוויו מיט וואלטער פון בליץ, און ער האט דארט פארגעשטעלט א פראדוקט ואס הערט זיך גאנץ פיין, עפעס אז ס'קלינגט אן אויפהער ביז מען קוועטשט א קנעפל אויף די הונטערשטע טיר... סאמטינג לייק דעט.

ברוינע באנאנע האט געשריבן:
לעגאו מענטשעלע האט געשריבן:עס וואלט שוין געדארפט זיין א געזעץ צו אינסטאלירן א קנעפל ביים הונטערשטן זיץ פונקט ווי אויף די באסעס, וואס מען ברויך קוועטשן פאר מען פארלאזט דעם באס צו פארזיכערן אז מען האט קיינעם נישט איבערגעלאזט, און ווילאנג מען דריקט דאס נישט מאכט דאס א נערווירנדע גערודער.

אט א דאס
https://www.amazon.com/Ride-Remind-Remi ... B018RLACN8

היינו הך.
דאס ארבעט אזוי: ווען מען עפנט סיי ווען די הינטערשטע טיר בעפארן פארן אדער בשעתן טריפ, ווערט די סיסטעם אקטעוועזירט און נעמט אן אז עס קען זיין אז מען האט ערגעץ ווען אריין געלייגט א קינד אינעם קאר. אויב די סיסטעם איז געווארן אקטאוואזירט טוט עס דערמאנען די דרייווער ביים פארקען די קאר און נאכמער ביים אויסלעשן די קאר, אז ער מיז איצטער נאכאמאל עפענן די הינטערשטע טיר און דריקן א קנעפל. אויב נישט וועט ער זיך נעמען פארפירן שטערקער ביז איינער קומט אים צו הילף.
שיעף גלייך איז אויך גלייך /___\
אחד מהחבורה
שר חמישים ומאתים
תגובות: 309
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג אקטאבער 16, 2018 6:51 pm

• ציטיר

תגובה דורך אחד מהחבורה »

חוח בין השושנים האט געשריבן:האבעך עפעס געהערט וועגן איינער אין לעיקוואד וואס טיילט ברעיסלעטס.
מ'האלט עס אייביג אינעם קאר-סיט און ווען מ'לייגט דארט אריין דאס קינד טוט מען זיך אן די ברעיסלעט ביז מ'נימט ארויס דאס קינד.
וויבאלד ס'איז א אויפפאלנדע ברעיסלעט דערמאנט מען זיך שנעל אז מ'האט 'עפעס' איבערגעלאזט אין קאר.

די פראבלעם מיט די אלע עצות איז, אז דאס קען מען פונקט אזוי פארגעסן צו טוען.
טראכט אריין. דו וואלסט געדענקט יעדע מאל דו לייגסט א קינד אין קאר אנצוטוען דעם ברעיסליט
.Stay away from negative people,they have a problem for every solution
אוועטאר
חוח בין השושנים
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4132
זיך איינגעשריבן אום: זונטאג מאי 19, 2019 12:30 pm

• ציטיר

תגובה דורך חוח בין השושנים »

אחד מהחבורה האט געשריבן:

די פראבלעם מיט די אלע עצות איז, אז דאס קען מען פונקט אזוי פארגעסן צו טוען.
טראכט אריין. דו וואלסט געדענקט יעדע מאל דו לייגסט א קינד אין קאר אנצוטוען דעם ברעיסליט

אויב די ברעיסלעט ליגט בקביעות אינעם קאר סיט, יא.
אוועטאר
לעגאו מענטשעלע
שר שלשת אלפים
תגובות: 3642
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג מאי 09, 2019 3:44 pm
לאקאציע: פאר מער דרוקט נומער 7

• ציטיר

תגובה דורך לעגאו מענטשעלע »

איך פארשטיי נישט פארוואס עס איז נישט די "געזעץ" אז יעדע קאר [עטליסט די נייע קארן] זאל מוזן פארמאגן א קנעפל פון הונטן פונקט ווי א באס...
עפל קאמפאוט
שר חמש מאות
תגובות: 747
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג מארטש 17, 2009 12:24 pm

• ציטיר

תגובה דורך עפל קאמפאוט »

לעגאו מענטשעלע האט געשריבן:איך פארשטיי נישט פארוואס עס איז נישט די "געזעץ" אז יעדע קאר [עטליסט די נייע קארן] זאל מוזן פארמאגן א קנעפל פון הונטן פונקט ווי א באס...

דאס וואלט דאך געווען א גרויסע ישועה, ווי זענען די אמעריקאנע קארפן קעפ? (אויף קאנגרעס האב איך נישט קיין טענות, זייער קאפ ליגט ביי וויכטיגערע זאכן, ביי אויספארשן טראמפ)
בסד
שר האלפיים
תגובות: 2974
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג אקטאבער 13, 2016 4:03 pm

• ציטיר

תגובה דורך בסד »

זינגער האט געשריבן:די ערשטע עצה איז צו אנשטעלן וועיז זאל דיר דערמאנען ווען די קומסט אן.

ווערטלאז.
עפעס וואס דערמאנט אייביג, געוויינט מען זיך צו. איך בין צוגעוואוינט עס אוועקצומישן, ווייל רוב מאל איז מיין קינד נישט אין קאר, ווען איך קום אן אין ארבייט...
אוועטאר
א.ב.ג
שר חמש מאות
תגובות: 543
זיך איינגעשריבן אום: פרייטאג מאי 17, 2019 1:13 pm

• ציטיר

תגובה דורך א.ב.ג »

געקויפט דאס . ארבייט גאנץ גוט לוינט זיך איעדן דאלער
אוועטאר
שטומפיג
שר ששת אלפים
תגובות: 6999
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך יולי 11, 2018 8:30 pm
לאקאציע: צווישן קענט און בראדוועי

• ציטיר

תגובה דורך שטומפיג »

היינט געווען נאך א פאל אין ניו ג'רזי.
אינפארמאציע! די ניק איז שוין נישט אקטיוו
פ' לך לך
שר האלף
תגובות: 1334
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג אפריל 17, 2012 11:37 pm

• ציטיר

תגובה דורך פ' לך לך »

פון א גליון

טובה קטנה שעשיתי והיה נראה לי שטרחתי עבורו ועליו להודות לי, דוקא זה הציל את חיי ויותר מכך. וכך הוה מעשה, מתחיל האיש באקדמות מילין תוך השתדלות לשוות לזה רוח של הומור: כידוע חסידים משתדלים להגיע לפרק 'האיש מקדש' לפני גיל 20, אני החמרתי ובגיל 20 כבר חבקתי בת חמודה בכורה, אך השמחה הגדולה נתערבה ונמהלה בעצב, כי עקב סיבוך בלידה נכנסה רעייתי לסכנת חיים ולרופאים לא נותר ברירה כי אם לבצע טיפול מורכב שאכן הציל את חייה, אך הודיעו לי ברורות כי נסתם המעין ובגלגול הזה היא לא תוכל ללדת עוד ילדים.
היצר שידלני להתעצב, אך התחזקתי ולא הפסקתי להודות בכל רגע על חסדי ה' והניסים שקרו שחיי רעיינתי ניצלו ועל הבת האחת והיחידה שזכיתי, וב"ה היא הנחילה לנו נחת לרוב. מחד ברור כי שמרנו עליה מכל משמר כבבת עינינו ביודענו כי זאת כל חמדת לבנו, אך מאידך הוזהרנו ע"י מחנכים להציב לה גבולות ולא להגזים בפינוק ולפעמים לדעת להגיד 'לא 'כדי שלא יפגם חלילה החינוך היקר שלה.
'סליחה שאני מאריך בתיאורים' ממשיך האיש, 'אבל זה חשוב כדי שתבין את עוצמת הנס שקרה לי'
הבת היחידה גדלה ובשעה טובה הגיעה לפרק 'בתולה נשאת' וכמובן שחיפשנו את המיטב והבטחנו את כל מה שאפשר לדמיין כי זאת האחת וכל החתונות של ילדינו זו רק היא, ובשעטו"מ זכתה לשידוך טוב ולזיווג הגון ת"ח ויר"ש ממשפחה חשובה ומיוחסת, וחסדי ה' כעבור שנה נולדה נכדתנו הבכורה ואני בקושי בן ארבעים לבינה וביתנו נתמלא באושר.
לפני כשבוע, ילדה בתנו בן ולאושרנו אין קץ, גם חשתי שמפצים אותי בנכדים בזה אחר זה במקום ילדים )בני בנים כבנים( וגם שמחתי שעל ידו זכיתי לקיים כעת מצות פרו ורבו וזמזמתי לי בנחת 'השומר שבת הבן עם הבת.'
מכיון שאשתי ואני עדיין צעירים והבית ריק כי כבר חיתננו את כל הילדים, ברור שהצענו לבתנו וחתננו כי התינוקת הבכורה בת השנה תשהה אצלנו במשך ימי השהייה בבית היולדות ובבית ההחלמה ואנו נטפל בה על צד היותר טוב.
בתי וחתני מתגוררים בלייקווד ושם היא שוהה בבית החלמה החדש, שיש לו מלונית גם לבעלים שרוצים לשהות בשבת ליד היולדת, והברית התקיים אף הוא בלייקווד היום בבוקר, כמובן שנסענו אתמול לוואך-נאכט שהסתיים די מאוחר, ובבוקר השתתפנו בברית, ולאחר מכן יצאנו לחזור הביתה שבאפ-סטייט ניו יורק, כאשר בכוונתנו להתארגן קצרות ולהמשיך משם לקאונטרי לשהות בשבת בבונגלו שלנו כהרגלנו מדי שבוע בשבתות הקיץ.
חתני הוציא מרכבו את הקאר-סיט )מושב התינוק( וקשר אותו היטב ברכבנו בספסל האחורי, והושיב את בתו/נכדתנו במושב וקשר אותה כהוגן, נפנפנו לשלום ויצאנו לדרך, לקראת היציאה מן העיר עברנו ברחוב סקוואנקום, שם יש טרמפיאדה ועמדו שם כמה וכמה בחורים בחום הלוהט ונופפו בידיהם וחיכו שמישהו ירחם אליהם ויסיע אותם אל מחוז חפצם, עצרנו את רכבנו ואמרנו 'מאנסי' אבל יש לנו רק מקום אחד, כי אני ורעייתי במושבים הקדמיים ומאחור הנכדה, בחור עדין נפש עלה לרכב ואמר את כתובתו, אמרתי לו כי אעשה עיקוךף בשבילו של כמה דקות כדי שאביא אותו עד לבית, הוספתי כי ישיבה בחור שיושב כל השבוע ולומד תורה ונוסע לשבת הביתה זה זכות בשבילי להסיעו הכי קרוב שאפשר, הבחור הודה בחינניות ושמחתי שנתתי לו הרגשה טובה.
כאשר הגענו למאנסי ביקשה רעייתי שאוריד אותה בסופר מרקט שנמצא במרחק מס' דקות מביתינו והיא תמלא עגלה עם מוצרים שצריך לשבת וכשהיא תתקשר אלי שהיא מוכנה, אבוא לאסוף אותה. נסעתי מס' רחובות משם והורדתי את הבחור, מכיון שאני יודע שאין קניה בסופר פחות מחצי שעה, בפרט עם התורים ביום שישי אצל הקופות, החלטתי בינתיים לנסוע לביתי עד שאקבל את הטלפון שהיא מוכנה.
עליתי הביתה וניגשתי למחשב להדפיס גליונות לשבת קודש, וכעבור דקות ספורות הטלפון מצלצל, חשבתי שזאת אשתי והתפלאתי שהיא סיימה כל כך מהר, אך המספר היה לא מוכר, וחשבתי שזה עוד אחד מהפרסומות שמטרידים אותנו עשרות פעמים מדי יום, מאידך חשבתי אולי מישהו מתקשר לאחל מזל טוב, החלטתי להרים ושמעתי קול רך של בחור ואומר לי: 'שלום, אני הבחור שהסעת אותי מלייקווד, שוב תודה, אני מתנצל על הטרחה, אבל אין לי ברירה, עליתי לרכב שלך עם שקית של מחברות החידושי תורה וסיכומי השיעורים שאנו לומדים ואני חושב שהשענתי את זה על הקארסיט של התינוקת באוטו.
יותר מכך לא שמעתי, תפסתי את עצמי שהשארתי את התינוקת ישנה שנת ישרים באוטו בחום הלוהט, לא היה לי מושג כמה זמן עבר מאז, רק זאת אדע כי זינקתי מכסאי כצ'יטה רצתי כצבי, אינני חושב שבכל ימי חיי רצתי במהירות כזאת דילגתי בקלילות מעל המדרגות )יתכן שזינקתי את כל המדרגות בזינוק אחד(, אין לך מושג כמה אפשר להספיק לחשוב בשניות בודדות, במוחי כבר עלה תסריטי של ניידת משטרה שאוזקים אותי באשמת הרג בשוגג, בדמיוני תיארתי איך שאני עומד מושפל מול בתי וחתני ומחותניי על שקטלתי את בתם הקטנטונת חסרת הישע, כמובן שכבר שמעתי צלצולים באוזניי מהיללות שאשתי תרים, לנגד עיני כבר ראיתי את כותרות העיתונים האנטישמים שמתארים בצבעים קודרים את ההפקרות של החרדים, ומאידך את כותרות העיתונים באידיש 'משמחה לאבל', וכל זה הספקתי לחוש במס' שניות תוך שאני מתכסה בזיעה קרה מלחץ אטומי.
הגעתי לרכב, פתחתי את הדלת, פני הילדה היתה אדומות וזיעה כיסתה את פניה הלוהטות, שלפתי אותה מהמושב ורצתי הביתה לשטוף את פניה ולבדוק אם היא נושמת, ורק כאשר נוכחתי כי חייה ניתנו לה לשלל, צנחתי על הספה והבנתי את גודל הנס שקרה לי, וברור לך כי אין צורך להכביר במילים ולתאר מה היה קורה אם חלילה הבחור לא היה שוכח את החוברות שלו ומתקשר אלי, ראשי עדיין היה מטושטש ובראשי ניקרה השאלה מאיפה הבחור השיג את המספר שלי, בפרט שלא אמרתי לו את שמי כלל, ? אכן לא עברה דקה והבחור שוב מתקשר ושואל אם הכל בסדר? כי מרוב לחץ לא ניתקתי את הטלפון מקודם והוא שמע את נשיפותיי וכנראה גם את הקפיצות במדרגות, אמרתי לו שהכל בסדר ושאקפיץ לו את החוברות עוד מעט.
כעבור זמן מה אשתי התקשרה שנראה לה שזה עוד 5 דקות ושאבוא לאסוף אותה מהסופר, קמתי מהספה, וידאתי שהילדה בסדר, חיבקתי אותה אל ליבי תוך שבח והודיה לה' על חסדיו המרובים שעשה עמדי, והחלטתי לנסוע מקודם אל הבחור לתת לו את החוברות, כי פחדתי שהוא עוד מסוגל להגיד משהו בנוגע לתינוקת )אם הוא קלט מה שקרה( ואוי ואבוי אם אשתי תדע מזה, וגם כי התלבטתי אולי להודות לו על שזכה להיות שליח טוב להציל את חיי, כי הרי ברור שאם ח"ו היה קורה אסון לילדה, חיי לא היו חיים מכאן והלאה.
האזנתי לכל הסיפור ברוב קשב, וכאן ניצלתי שניה שהאיש נשם לרגע ושאלתי אותו: מנין השיג הבחור את המספ' טלפון שלך כ"כ מהר ?'תיכף תשמע' ענה והמשיך, הגעתי חיש אל ביתו של הבחור איפה שהורדתי אותו וכשהוא הודה לי על הטרחה המיוחדת שטרחתי, שאלתי אותו בדיוק את השאלה הזאת: מהיכן היה לך את המספר שלי כ"כ מהר, ?'אתה לא זוכר'? שאל הבחור. כשעליתי אל רכבך, ביקשתי ממך את הטלפון להודיע לאמי המסורה שב"ה מצאתי טרעמפ שיביא אותי עד לבית והכל בסדר, אז מיד כשהבחנתי שאין לי את השקית, ביקשתי מאמי את הטלפון שלה ועשיתי חיוג חוזר.
האיש מעבר לשפופרת עשה אתנחתא הוסיף: אני רוצה לעשות סעודה גדולה שלישי למילה ולהודות לה' על החסד הגדול הזה, אך מאידך, אני לא מסוגל לספר לבני משפחתי מה שקרה, איך הם יסתכלו עלי, רק על ההוא אמינא הם מסוגלים לא לסמוך עלי כל ימי חייהם ולחשוב שאני מופקר עד כדי כך.
תבין, מוסיף האיש בהתנצלות, הסיטואציה משונה, כי כשאשתי ירדה לסופר היא סמכה עלי בבירור שאני לא אשאיר אותה באוטו, לעומת זאת, בתת ההכרה ידעתי שאשתי אחראית על התינוקת, לו אשתי היתה חולמת שאסע הביתה באמצע היא ודאי היתה מזכירה לי )ואולי היא היתה עסוקה בטלפון שלה?(, כך, שאי אפשר להאשים אף אחד, ושוב תודה לה' שאין על מה להאשים רח"ל.
הסיבה שהתקשרי אליך דוקא, כי אני קורא את מאמריך, ואני חושב שהמאמרים של השבועות האחרונים שינו את מבטי על כל מיני עניינים, ובמקום שאמרוט את שערות ראשי מצער על ש'כמעט' קרה לי כזה אסון, ובמקום שאסתכל על עצמי כלוזר וכלא יוצלח שכמעט קטל את נכדתו, כולי מלא שבח והודיה לה' על חסדיו המרובים ועל שהצילני מרדת שחת. ולמה זה 'כמעט' קרה לי. זה לא חשבונות שלי.
כשסיים את סיפורו, אמרתי לו: טוב שאתה מסתכל על כל זה במבט נכון ומפוכח, לי זה קרה לפני 25 שנה, הילדים ביקשו ים, ואני לא סובל ים ביום, גם כי השמש הלוהטת אינה מתחביביי, וגם ראיתי טביעה במו עיני ויש לי סיוט מזה, אך מה לא נעשה בשביל הילדים ?לילה אחד ארזנו כלי ים ומשחקי ים לילדים ונסענו כל המשפחה לחוף הים נפרד כדי לאכול שם ושהילדים ישחקו בחול, אני הייתי בטוח שאשתי לקחה את התינוק, ומשום מה היא חשבה שאני לקחתי או שאמרה לי לקחת ולא שמעתי, כעבור דקות ספורות ביקש בני את המגרפה של החול ששכח באותו, הלכתי להביא את זה ומצאתי את התינוק ישן שנת ישרים.
הוספתי לו כי ברור שלנכדה נכתבו שנות חיים, ולו היו עוברים עוד דקות ספורות אולי היו צריכים לנסוע לשבת לבית חולים ליד הילדה במקרה הטוב, רק שיזכור כי החסד שעשה עם הבחור גרם שיהיה שליח טוב ומגלגלין זכות ע"י זכאי, ואפילו החסד הכ"כ מתבקש שעשה כשנתן לו את הטלפון להתקשר לאמו עורר אותו לרוץ לרכב לחלץ אותה מהרכב.
אוועטאר
חוח בין השושנים
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4132
זיך איינגעשריבן אום: זונטאג מאי 19, 2019 12:30 pm

• ציטיר

תגובה דורך חוח בין השושנים »

שרעקעדיג צו ליינען, בעסער געזאגט זיך פארצושטעלן, וואס א טאטע טראכט אין די רגעים ווען ער דערמאנט זיך אז דאס פיצל איז געבליבן אין קאר, ביז ער טרעפט דאס קינד.
ה׳ ישמרנו
אוועטאר
אסדר לסעודתא
שר עשרת אלפים
תגובות: 11191
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך אפריל 25, 2018 11:08 pm

• ציטיר

תגובה דורך אסדר לסעודתא »

פ' לך לך האט געשריבן: וכעבור דקות ספורות הטלפון מצלצל, חשבתי שזאת אשתי והתפלאתי שהיא סיימה כל כך מהר, אך המספר היה לא מוכר, וחשבתי שזה עוד אחד מהפרסומות שמטרידים אותנו עשרות פעמים מדי יום, מאידך חשבתי אולי מישהו מתקשר לאחל מזל טוב.

[align=center]די פאר ווערטער זענען די שוידערליכסטע!!

דער איד האט נישט געוואלט אויפהייבן, ווייל אפשר איז עס א ראבא קאל!! נאר וויבאלד ער האט פונקט געמאכט א ברית יענעם טאג האט ער געקלערט אז איינער וויל אים וואונטשן מזל טוב.

דאס מיינט קליפ און קלאר אז די ראבא קאללס, אידישע צי גויאישע, האבן כמעט גורם געווען דאס טויט פון זיין אייניקל!!

יא, ראבא קאללס קענען גורם זיין שפיכות דמים ממש!!!

נישט געבויט אויף קיין טעאריעס, נאר א מעשה שהיה. והחי יתן אל לבו.
[/align]
דער קאמפייןאיז שוין פארריבער, אבער מיינע ארטיקלעןזענען נאך מעגליך אקטועל
ואיני יודע מה
שר מאה
תגובות: 118
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג יולי 04, 2019 9:16 pm

• ציטיר

תגובה דורך ואיני יודע מה »

האטעס איינער גענוצט? ארבעטס גוט?
אטעטשמענטס
car1.jpg
car1.jpg (6.75 KiB) געזען 3041 מאל
car.jpg
car.jpg (305.92 KiB) געזען 3041 מאל
ברוינע באנאנע
שר האלף
תגובות: 1928
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג דעצעמבער 28, 2017 10:14 am

• ציטיר

תגובה דורך ברוינע באנאנע »

ואיני יודע מה האט געשריבן:האטעס איינער גענוצט? ארבעטס גוט?

link?
ואיני יודע מה
שר מאה
תגובות: 118
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג יולי 04, 2019 9:16 pm

• ציטיר

תגובה דורך ואיני יודע מה »

ברוינע באנאנע האט געשריבן:
ואיני יודע מה האט געשריבן:האטעס איינער גענוצט? ארבעטס גוט?

link?

http://www.babyalert.info/
מקען עס אויך קאויפן אויף amazon
אוועטאר
א.ב.ג
שר חמש מאות
תגובות: 543
זיך איינגעשריבן אום: פרייטאג מאי 17, 2019 1:13 pm

• ציטיר

תגובה דורך א.ב.ג »

א.ב.ג האט געשריבן:געקויפט דאס . ארבייט גאנץ גוט לוינט זיך איעדן דאלער

אנגעהויבן אויסלויפן גאנץ שנעל פין בעטערי לעצטנס..
שרייב תגובה

צוריק צו “קאר הילף”