צייטונג ארטיקלען איבער נושא הגיוס - נישט דעבאטעס

אחראי: יאנאש

אוועטאר
זושא
שר מאה
תגובות: 111
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג מאי 11, 2017 10:45 am

• ציטיר
  • צו לייגן א דאנק דארפט איר זיין אריינגעלאגט

תגובה דורך זושא »

DCSEr94VoAAsi_z.jpg
DCSEr94VoAAsi_z.jpg (205.32 KiB) געזען 8922 מאל
אוועטאר
עולם ומלואו
שר חמש מאות
תגובות: 750
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג אקטאבער 06, 2016 9:15 am

• ציטיר

תגובה דורך עולם ומלואו »

יאנקל האט געשריבן:
עולם ומלואו האט געשריבן:"יום ליום" אויסגאבע פון "ש"ס" צו פארלייקענען דעם גזירת הגיוס
ביטאון שס יום ליום על שקרני חול.pdf

איך קען עס נישט עפענען, ביטע ארויף לייגן א אנדערע וועג

שוין פארראכטן
אוועטאר
עולם ומלואו
שר חמש מאות

• ציטיר

תגובה דורך עולם ומלואו »

די פונקטליכע פרטים פון די אלע בחורים פון ישיבת נחלת משה וואס זענען אריינגעפאלן ליידער אינעם טריפה'נעם מדינת ישראל מיליטער. די מעשיות זענען דערמאנט געווארן ביים כינוס הרבבות דורך הרב רבי אונטער פאלשע נעמען צוליב גאר פארשטענדליכע סיבות.

-לינק פארראכטן-
לעצט פארראכטן דורך עולם ומלואו אום מיטוואך יוני 14, 2017 7:31 pm, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אוועטאר
אורח הכבוד
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4430
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך יולי 27, 2016 10:21 am
לאקאציע: פרוזדור (עולם הזה)

טעגליכער דער איד ד' שלח, כ' סיון תשע"ז

• ציטיר

תגובה דורך אורח הכבוד »

טעגליכער איד האט געשריבן:
אומגעהויערער אפקלאנג פונעם "כינוס הרבבות" אין אמעריקאנער און ציוניסטישער פרעסע

טראץ וואס מ'האלט שוין צוויי טעג נאכ'ן היסטארישן כינוס רבבות, איז אבער דער אפקלאנג דערפון נאך אפהילכנד, און עס גייט נישט אראפ פונעם סדר היום; סיי ביי דער רעליגיעז-ציוניסטישער פרעסע — וועלכע איז נאך אונטער שאָק פון דעם שטוינענדן סוקסעס פונעם כינוס — וואס שוימט און זידט, און קומט יעדע עטליכע שטונדן ארויס מיט פרישע דריידלעך און אטאקעס, און סיי אין דער אלגעמיינער פרייער מידיא, וואָס באַריכטעט גאר פראמינענט דעם כינוס הרבבות.

ביים מעמד גופא האָבן צענדליגער טויזנטער פון ארום דער וועלט מיטגעהאלטן "לעבעדיג" דעם עצרת, און א צאל רעפארטערס פון גרעסערע נייעס-אגענטורן זענען געווען אנוועזנד אויפ'ן פלאץ; די אפיציעלע "פרעס רעליעס" האט געהאט אן אומגעהויערן אפקלאנג, און גלייכצייטיג האָט עס גענאָסן פון אן אומבאַשרייבליכן פרסום אויף די אלע סאָרט סאָושעל מידיא-נעצן וואס האבן געקאכט און געשטורעמט מיט'ן עצרת.

אין די גרעסטע איזראַעלישע צייטונגען: "ידיעות אחרונות, "ישראל היום - איזראעל נעשאנעל ניוס", "ערוץ שתיים" — די גרעסטע לאקאלע טעלעוויזיע סטאנציע אין ארץ ישראל, "הארץ", "מעריב", "טיימס אוו איזראַעל", "זשערוסאַלעם פּאָוסט", די אינטערנאַציאָנאַלע "איי 24" טעלעוויזיע סטאַנציע, די "ערוץ עשר" און "ערוץ שבע" טעלעוויזיע סטאנציע, אלע האבן געהאט אויספירליכע און ברייטע רעפארטאזשן, באַגלייט פון בילדער, וואו מ'זעט דאָס אומגלויבליכע מציאות פון "רבבות ישראל" אין בוכשטעבליכן זינען פון ווארט, פראטעסטירן קעגן דעם שלטון הכופרים צוליב דעם "גזירת הגיוס"!

אפילו די נארוואס-געגרינדעטע סטאַנציע "כאן", וואָס איז די אפיציעלע סטאנציע פון ממשלת מדינת ישראל, האט זיך אויך נישט געקענט פארהוילן פון דעם כינוס, און זיי האבן צוגעצייכענט דעם פאַקט איבער די מיליאָנען דאָלאר וואָס דער סאטמארער רבי און זיינע חסידים שיקן קיין ארץ ישראל, פאַר די וואס נעמען נישט דעם "שוחד", איבער וואס דער סאטמארער רבי שליט"א האט זיך באצויגן ביי זיין דרשה, אז דאָס איז וואס "מעוור עיני חכמים", און איז דער שולד פאר דער השתקה קעגן גזירת הגיוס.

אין נאך אומצאליגע קלענערע נייעס-סטאַנציעס, האָט מען אויף א זעלטן פראמינענטן וועג באריכטעט די עצרת, באגלייט מיט די אויגפארכאפנדע בילדער און פילמען וואס זענען אפגעכאפט געווארן פונעם עצרת. אזוי איז אנגעקומען דער פרסום מקצה הארץ ועד קצהו; עד כדי כך, אַז אפילו די חברי כנסת המינים האָבן דאס געמוזט אַדרעסירן און דאָס שאַרף אראפגעריסן; היתכן מ'קומט זיך צונויף שרייען קעגן דער מדינה און די גזירה!

היסטאריקער צייכענען צו, אז ס'געדענקט זיך נישט אינעם עבר, קיין שום פריערדיגער פראטעסט, וואס זאל האבן אזא מורא'דיגן פרסום, איבערהויפט אין "אלע" גרעסטע נייעס סטאנציעס איבער גאנץ ארץ ישראל, פון אַ פראטעסט דורכ'ן יהדות החרדית! איינער דורכ'ן אראפרייסן, איינער דורכ'ן פשוט באריכטן, אָבער קיינער האט זיך פון דעם נישט געקענט פאַרהוילן!

ועל כולם האט יעדער באטאנט די דרשה פון סאטמארער רבי'ן שליט"א, די הויפט–פונקט פון דער דרשה, וואס האט אפגעקלונגען מקצה הארץ ועד קצהו, אז דער "שוחד יעוור עיני חכמים", דאס וואס מ'נעמט געלט פון דער מדינה, דאָס ברענגט אז מ'זאל שווייגן אויף אלע גזירות, און אַזוי אַרום איז ריכטיג ארויסגעקומען די אומצוויידייטיגע שטעלונג פונעם יהדות החרדית הנאמנה קבל תבל ומלואה.
שטייט (זוה''ק שמות) אַּז די בריונים פון אידן וועלן גיין מיט גוג ומגוג'ן אינאיינעם, לוחם זיין מיט'ן מלך המשיח,
דאָס איז דעס מיליטער! די זענען אויסגעשולט געוואָרן, די וועלן גיין קעגן מלך המשיח לוחם זיין!

רביה''ק זי''ע נשא תשכ"ז
אוועטאר
דבר החרדים מירושלים
שר האלף
תגובות: 1554
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך יוני 14, 2017 4:50 pm

• ציטיר

תגובה דורך דבר החרדים מירושלים »

דארפט איר פארשטיין-
די אגודיסטישע רבנים האבן אפאר חדשים צוריק געהייסן אלע זייערע נייעס טלפון ליינ'ס זיך צו פארמאכן. אלע האבן זיך פארמאכט חוץ די וואס גייען נישט מיט זייער וועג, די אייציגסטע אגודיסטישע ליין וואס האט אין זיי וידער געשפעניקט איז די "מרכז החדשות" וואס א אידיש אויער קען זיי נישט אויסהערן
ביודעי ומכירי קאמינא
אוועטאר
לחם לשובע
שר האלפיים
תגובות: 2368
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג דעצעמבער 01, 2016 4:20 am

• ציטיר

תגובה דורך לחם לשובע »

ראשי » חרדים » חדשות חרדים
"אנחנו המתנדבים" • תגובה למכתב וועד הישיבות מהבוקר
וועד הישיבות שלח הבוקר מכתב לראשי הישיבות בו הם מזהירים אודות תלמידים המסתייעים אצל אחרים מול לשכות הגיוס. המתנדבים: אנו מסייעים כשועד הישיבות מתעלם

ידידיה חסון י"ט סיון התשע"ז 15:15 13.06.2017

במכתב שנשלח הבוקר מועד הישיבות אל ראשי הישיבות, נטען כי ישנם העומדים ליד לשכות הגיוס ומשכנעים את בחורי הישיבות שלא לפעול כפי הוראות וועד הישיבות.

בתגובה טוענים המתנדבים: "אנו עומדים שעות תחת השמש הקופחת, כדי לעזור לעוד בחור ישיבה שלא יסתבך, אין כל קשר בין המכתב לבין המציאות".

לטענתם ישנם מקרים של בחורי ישיבה שלא קיבל את הזימונים לצבא בשל חילופי כתובות או בשל בירוקרטיות אחרות. במקירם שכאלו, הם טוענים כי ועד הישיבות נמנע מלסייע לבחורים – וכאן הם נכנסים לתמונה.

עוד הם מסבירים כי בחור ישיבה שעבד זמן מועט, בניגוד לכתוב בהסכם 'תורתו אומנותו', לא זכאי לדחיית שיות מטעם ועד הישיבות.

הם גם מספרים על מערכת שכנועים שלדבריהם ניצבת בפני בחורי הישיבות שמגיעים ללשכת הגיוס.

אחד המתנדבים אומר בשיחה עם 'כל הזמן': "מצער מאוד לראות כיצד שוב ושוב וועד הישיבות שמפקיר את בחורי הישיבות לגורלם ואינו טורח להזהירם מהסכנות האורבות להם בלשכות הגיוס, מצד גייסים ופיתויים למיניהם, מתגלה לפתע כיעיל ביותר בכל מה שקשור למלחמה באלו שעושים את העבודה במקומו, מה שמעורר חשדות ותחושות לא נעימות בעליל באשר לאינטרסים שמובילים את פעילות וועד הישיבות".

המתנדבים מספרים כי פעילותם מתמקדת בהסברה אודות ה'סכנות האורבות' לחרדי המתייצב ובזהירות מהן וזאת בין היתר באמצעות חוברת 'מדריך למתייצב' המחולקת חינם לכל בחור בדרכו להתייצב. במידת הצורך, יסייעו המתנדבים בהתערבות עורכי דין לטובת אלו שמעמדם כ'תלמיד ישיבה' הסתבך. פעילות זו מתקיימת כבר במשך יותר משנה.
המתנדבים חשים, כי מאבק ועד הישיבות בהם הוא בשל החשש שעבודתם
משה חיים פנחס
שר חמש מאות
תגובות: 652
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג דעצעמבער 05, 2016 8:43 pm

• ציטיר

תגובה דורך משה חיים פנחס »

.

unnamed.png
unnamed.png (304.47 KiB) געזען 8500 מאל
אוועטאר
עולם ומלואו
שר חמש מאות

• ציטיר

תגובה דורך עולם ומלואו »

דער היינטיגער מרכז החדשות.
(קוקט אויס צו זיין היפש אינטערעסאנט, דערפאר טייל איך עס דא מיט, על אף די ווערטער פון @דבר החרדים מירושלים...)
דער שרייבער האט שוין יא געהערט אז ס'איז טאקע דא בחורים פון ישיבת נחלת משה אין מיליטער, אבער... ליינט און האט הנאה...
ממשיך להסתבך: גירסתו החלופית של יהודה רבי קורסת
לאחר שהשמות שאמר בעצרת התבררו כשקריים, הגיע רבי עם גירסא חדשה – אך 5 השמות החדשים התבררו כ'נושרים' ורק חלק הגיעו לצבא, וזאת זמן רב אחרי שעזבו את הישיבה. עוד מתברר: גם הם עשו זאת בגלל יהודה רבי עצמו, ולא בגלל ציידים ופיתויים דמיוניים. העובדות המלאות

צוות בחדרי חרדים
פרשת ה'משגיח קטן' ששיקר מול האלפים מסתעפת - שלב העדויות: לאחר שנחשף כי הר' יהודה רבי, ששימש כמשגיח קטן בישיבת 'נחלת משה' בירושלים – מה שלא מנע להציג אותו בעצרת כ'ראש הישיבה', שיקר מול אלפי משתתפי בעצרת סאטמר בארה"ב ביום ראשון, כשגולל בנאומו סיפורים שקריים עם שמות שלא היו ולא נבראו, ישנה התפתחות בעלילה.
לאחר יומיים סוף סוף הגיע רבי עם גירסא חדשה. לדבריו, בעצרת הוא אמר 'שמות בדויים' כדי לא לפגוע בבחורים, וכעת הוא מוסר את השמות 'האמיתיים', ומסר 5 שמות חדשים שהם אלו שנפלו לצבא. יש רק כמה בעיות 'קטנות' בגירסא זו, מדוע בעצרת לא אמר שהם 'שמות בדויים', ומדוע לקח לו יומיים להמציא את הגירסא הזו, ויתירה מכך – אם לא רצה לפגוע בבחורים אם כן מדוע כעת כן מפרסם את שמותיהם, ובכלל אף פעם לא חששו בפלג מלפרסם שמות ותמונות של 'חרדקים' כפי שהם עושים תמיד. אך מה זה משנה, העיקר יש שמות חדשים.
בירור קצר העלה שהשמות החדשים הם אכן בוגרי נחלת משה, כאלו שנשרו מהישיבה בשנים האחרונות, כאשר רבי ליקט את כל הנושרים הזכורים לו מהישיבה. כך לאחר יומיים, הפיצו רבי ואנשיו הודעה עם שמות ופרטים של חמישה בחורים, שלטענתם גוייסו לאחר שפותו ע"י "ציידים" ו"גייסים", בהיותם בחורי חמד שישבו והגו בתורה בישיבה.
יצויין כי ההקשר בין השמות והפרטים עליהם שהוקראו בעצרת ההמונים ובין הרשימה שהופצה אינו ברור, תאריכים ופרטים אינם תואמים, וישנם אי דיוקים שמעלים מאליהם את החשד הכבד שהרשימה חוברה רק לאחר שהתברר השקר והשמות המסולפים, תוך הסתמכות על חצאי אמיתות ושקרים. מכל מקום למען הסדר הטוב אנו מציגים את הקשר בין הרשימות כפי שנמסרו ע"י רבי ואנשיו. (למותר לציין, שלפי העולה בידינו, אכן הרשימה היא חדשה לגמרי והומצאה לאחר מעשה).

'בחדרי חרדים' הרים את הכפפה ושוחח עם הבחורים ששמותיהם פורסמו, מתברר כי רק חלקם התגייסו, רק לאחר זמן רב שעזבו את הישיבה, בדבריהם אף טוענים הבחורים כי הם מעולם לא פותו ע"י אף אדם. כך יוצא שמתוך 6 סיפורים שאמר רבי בעצרת, ובגירסא השנייה מסר 5 שמות וסיפורים, רק 3 באמת הגיעו לצבא לאחר שנשרו מהישיבה.
לא זו בלבד: הבחורים ברובם טענו שעזבו או נזרקו מהישיבה בעטיו של רבי עצמו. אחד מהבחורים אף התחנן לרבי שלא יזרוק אותו אך הוא לא שעה לבקשותיו וזרק אותו מן הישיבה. בחורים אחרים העידו שבשל התנהגותו של רבי ודבריו נגד גדולי ישראל, רבנים ואדמו"רים, הם מאסו בשהות בישיבה ולכן עזבו אותה. אחד מהם טוען: "התחננתי לרב רבי שלא יזרוק אותי מהישיבה בשביל שלא אחוייב להתגייס. אבל הוא התעקש".
מעדויות הבחורים עולה תמונה קשה מאד. לאחר שרבי השניא את הישיבה על הבחורים בשל התנהגותו ודבריו. בחלקם בשל דבריו על גדולים בישראל שזיעזעו את הבחורים והובילו אותם לנטוש את הישיבה, לצד מי שרבי עצמו השליך מהישיבה לאחר שאטם אזניו לתחנונים שלא לעשות כן - עמד רבי מול האלפים בעצרת ואמר בעזות מצח כי "בחורי חמד ששקדו על תלמודם פותו ע"י גייסים וציידים".
'בחדרי חרדים' אף שוחח עם הגורמים הקשורים לפרטים הטכניים ואימת את הפרטים והתאריכים. הדברים שאמרו הבחורים עלו בקנה אחד עם הפרטים והתאריכים שמסרו הבחורים עימם שוחחנו, כך שגירסתם אומתה והוכחה.
כאמור, מעדויות כל הבחורים המדוברים עולה בבירור כי מעולם לא פותו ע"י מאן דהו. כמעט כל הבחורים מדברים במילים קשות, חריפות ומאשימות על רבי עצמו שגרם להם לעזוב את הישיבה והוא האשם בכך שהם לא נשארו בישיבה. קראו ושפטו.

הראשון ברשימתו השניה של רבי, הוא חיים, כאשר נטען על ידי רבי ש"פיתו אותו גייסים שיכול ללמוד מקצוע בחינם על חשבון הצבא, ואכן הוא הלך ללמוד בקריה האקדמית 'אונו', בתמורה לכך שחתם על מסמך שהוא מתגייס בעוד תקופה". בשיחה עמו הוא מכחיש את הדברים, אין שום קשר בין העובדה שהלך ללמוד מקצוע לבין הצבא. "אין לי גם כוונה לשרת בצבא" , הוא מצהיר בשיחה, "איני יודע מאיפה זה הגיע שאני יש לי כוונה כזו".
השני: הבחור הבא ברשימה השניה הוא אביתר בנאי. כיום הוא משרת ביחידה צבאית ובן משפחתו סיפר מה בדיוק אירע עמו: "אביתר אמר לי היום שוב, שום צבא לא לקח אותי, אני פשוט עזבתי את הישיבה, ורק אחר כך הלכתי לצבא".
מה שמזעזע בסיפורו של אביתר הוא שלטענתו עזב את הישיבה בגלל התנהלותו הקלוקלת של רבי: "הרב רבי חנק אותי בכל דבר ולא יכולתי כבר לסבול את זה", אמר למקורבו. "היה אומר לי "בוא למשרד שלי" "יש לך טלפון", הייתי עונה לו, "אין לי טלפון" היה אומר "לא, יש לך טלפון בא תביא אותו". אמרתי "אין לי. מה אתה רוצה שאני אעשה". אחרי כל זה התקשרתי לאבא שלי אמרתי לו בא קח אותי מפה".
אביתר שהה תקופה מחוץ למסגרת: "הלכתי לעבוד", סיפר למקורבו, "אחרי תקופה נהייתי עריק והייתי לפני כלא צבאי. הייתה לי ברירה - או כלא או צבא. ואז הציעו לי שאעשה שנתיים צבא, ואקבל שנה לימודים חינם, ואם לא ארצה את הלימודים אני יכול לעשות רק שנתיים צבא. אז אמרתי מה להיכנס לכלא עכשיו..."
"אף אחד לא לקח אותי מהישיבה", הוא מדגיש, "זה שטויות. "אני אחרי הישיבה בכלל הלכתי לעבוד, פשוט שלחו לי פתקים מהצבא שאני אכנס לכלא כי אני לא שייך לשום ישיבה. אז הברירה היחידה שנותרה לי זה ללכת לצבא. והנה ברוך ה' בעוד 3 חודשים אני מסיים את הצבא".

השלישי: "רבי העדיף שאלך דווקא לצבא החילוני" - השם השלישי ברשימה השניה הוא רועי צ., כאשר על פי גירסת רבי השנייה אליו הוא התכוין כשסיפר על 'מאיר אסולין': לדברי רבי ואנשיו "במוצאי יום כיפור הגיע לבית המשגיח ואמר: אני בא להיפרד, אני הולך לצבא, אני יישאר חרדי, בין כה וכה אני לא לומד מי יודע מה". והתגייס לגדוד נצח יהודה. ר' מכחיש שפותה על ידי גייסים, ולמעשה מאשים את הרב רבי, כפי שהסביר היום בשיחה עם משה גלסנר ב'קול ברמה'.
"איש לא פיתה אותי", סיפר, "אני החלטתי מעצמי להתגייס. העיפו אותי מישיבה כי תפסו אותי עם טלפון לא כשר. אמרתי לרב אם יעיפו אותי מהישיבה אמי תרצה שאתגייס, כי אני מבית לא חרדי".
הצעיר הוסיף והדגיש: "לא רציתי לעשות צבא. אבל הוא תפס אותי עם טלפון, בלי כלום בקושי שיחות. אמרתי לו קח את הטלפון, שבור אותו, כך נהוג בהרבה ישיבות. אבל הוא לא הסכים... באתי אליו במוצאי יום כיפור, באתי וביקשתי שישאיר אותי. הוא התעקש אני לא יודע למה".
ר' כועס על רבי ואומר: "חשבתי יום אחד ללכת אליו להגיד לו שהכל על הראש שלו". והוא מצהיר, "כל עוד יש לבחור דחייה (אישור דיחוי), אף אחד לא מגייס בכח. אין מי שהתגייס מהישיבה, כולם זה אחרי שעזבו את הישיבה".
בעצרת טען רבי שר' אינו שומר מצוות, אך הוא מזועזע מהאשמה הזו ואומר: "הוא שיכור - הוא לא מדבר אמת, אני דתי. הוא אמר לי שעדיף להיות בצבא החילוני מאשר בזה הדתי. אמר לי ללכת לצבא החילוני ולא במסלולים המיועדים לדתיים".
ר' מספר כי לאחר חצי שנה שנזרק מהישיבה, ונותר ללא מסגרת, אילצוהו בני משפחתו להתגייס לצבא.

הרביעי: הבחור הבא ברשימה השנייה הינו שושן שלי. לטענת מקורבי רבי, הוא 'לומד מקצוע על חשבון הצבא'. בשיחה עם 'בחדרי חרדים', הוא טוען שמדובר בשקר גס, איש מצה"ל מעולם לא פנה אליו. הוא מיוזמתו פנה ללמוד במכון לב ללא קשר לשום גורם צבאי.
"זו החלטה שלי עם משפחתי. אני לומד במכון לב גם מקצוע וגם תורה. אני המום מהסיפורים. כי רבי מספר סיפורים מצוצים מהאצבע. וכל הסיפורים האלו שהוא והם הפיצו, שקריים לחלוטין. אף אחד לא פנה אלי מעולם ואף אחד לא שידל אותי. אני פניתי מיוזמתי למכון לב רק אחרי שעזבתי את הישיבה".
הסיבה שהוא עזב את ישיבה היא בעטיו של התנהלותו של רבי, "לא יכולתי יותר לסבול את הדברים שרבי דיבר ואת האופן בו התנהג אל הבחורים", הסביר, "אני הגעתי לישיבה בשיעור א' עם רצון ללמוד ולהתעלות. ואכן למדתי ברצינות אולם החל מהרגע הראשון לא הצלחתי לסבול את האופן בו יהודה רבי, זלזל ולעג לגדולי ישראל, אדמו"רים גדולים ורבנים".
"הוא דיבר בצורה חמורה מאד נגד הרבי מחב"ד, בזלזול נורא. פעם כשדיבר נגדו כעסתי מאד ומחיתי בו. אמרתי את הדברים לבני משפחתי. הרגשתי שאני לא מסוגל ללמוד בישיבה אם כך מדבר שם איש צוות. יחד עם בני משפחתי שהיא מאד תומכת ואוהבת החלטתי ללכת ללימודי מקצוע לצד לימוד תורה. ואכן החלטתי ללכת למכון לב".

החמישי: השם האחרון, בן ישיבה לשעבר בישיבתו של רבי, הוא אביתר מאיר. ברשימה שהפיצו אנשיו של רבי נכתב כי, "הבחור סיפר למשיב הישיבה במהלך חורף תשע"ו שיושבים עליו בלשכת הגיוס שמצוה גדולה לשרת בצבא, לפני שנה, ביום בהיר אחד, בר"ח אייר תשע"ו, הוא לא הגיע לישיבה, והתברר שהוא הלך למכינה קדם צבאית".
לדברי בני משפחתו הסיפור עמו אחר לגמרי. הוא לא פותה על ידי איש. מה שחמור יותר שהתנהלותו של הרב רבי, היא שגרמה לו לעזוב את הישיבה.
כפי שסיפרו בני משפחתו ל'בחדרי חרדים'. הצעיר, בן למשפחה של חוזרים בתשובה בצפון, הוא הלך לישיבה של חוזרים בתשובה לתקופה, לאחר מכן החליט לנסות ללכת לישיבה חרדית כדי לראות איך זה ללמוד במקום חרדי.
"הוא הגיע אחרי המלצות ללמוד אצל הרב רבי, לאחר תקופה קצרה הבין שהרב הזה חושב רק על עצמו, הוא לא מתעניין בבחורים עצמם, הכל זה פוזה אצלו", אומר בן המשפחה.
"הרב רבי יושב עם בחורים וצוחק ומזלזל בגדולי ישראל, הוא בעיקר היה צוחק על אדמו"רים, ומזלזל בדרך שלהם, הוא הרגיש שהוא לא נמצא במקום ראוי, הוא עזב לאחר תקופה את הישיבה, ובמשך חצי שנה הוא עבד בשיפוצים, ואז התגייס לאחד ממסלולי הגיוס החרדיים, הוא נהנה שם מכל רגע, ושומר שם על רמה רוחנית גבוהה".
עוד הוסיף בן המשפחה: "עד לרגע שבו הם פרסמו את השם שלו עם הסיפור השקרי עליו, לא ידענו מה זה "גייסים". אנחנו גרים בצפון, ואין פה את כל הסיפורים על גייסים, הוא רצה להתגייס למקום חרדי".

בשולי הדברים יודגש, כי כמובן מאז ומעולם ישנם אחוזי נשירה, יש הטוענים כי בארה"ב אחוזי הנשירה אף גבוהים יותר ומדובר ב"מכת מדינה". מהנתונים עולה כי בישיבה המדוברת, ישיבת 'נחלת משה', לאורך השנים אחוזי הנשירה אף קטנים יחסית ביחס לשאר הישיבות בארץ.
עוד יש לציין, כי מתברר לעין כל, כי אין גייסים ואין פיתויים, ומדובר רק בתעמולה כוזבת שהומצאה במוחם הקודח של רשעי הפלג, כדי להמציא 'גזירת גיוס' בצורה כלשהיא.
למרות פניות 'בחדרי חרדים', לא הצלחנו עדיין לקבל את תגובת יהודה רבי לתוכן הכתבה. לכשתגיע תגובתו היא תפורסם.
ראיון עם השני אביתר בנאי: https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... NJVW90OVow
הראיון עם ר' השלישי: https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... BjdE1WTUtr
אוועטאר
פארפלאנטערט
שר האלפיים
תגובות: 2469
זיך איינגעשריבן אום: פרייטאג יולי 11, 2014 2:28 pm

• ציטיר

תגובה דורך פארפלאנטערט »

נייעס באריכט אין "קרית יואל וואכענשריפט" פונעם כינוס הרבבות
אטעטשמענטס
KY Weekly 1.jpg
KY Weekly 1.jpg (243.06 KiB) געזען 8020 מאל
[email protected]

סארי פאר מיין אידישע מעסעדזש, איך האב נישט קיין ענגלישע קיבאורד...
אוועטאר
פארפלאנטערט
שר האלפיים

• ציטיר

תגובה דורך פארפלאנטערט »

.
אטעטשמענטס
KY Weekly 2.jpg
KY Weekly 2.jpg (256.26 KiB) געזען 8019 מאל
KY Weekly 3.jpg
KY Weekly 3.jpg (252.19 KiB) געזען 8019 מאל
KY Weekly 4.jpg
KY Weekly 4.jpg (250.36 KiB) געזען 8019 מאל
[email protected]

אוועטאר
פארפלאנטערט
שר האלפיים

• ציטיר

תגובה דורך פארפלאנטערט »

.
אטעטשמענטס
KY Weekly 5.jpg
KY Weekly 5.jpg (247.94 KiB) געזען 8019 מאל
KY Weekly 6.jpg
KY Weekly 6.jpg (207.59 KiB) געזען 8019 מאל
KY Weekly 7.jpg
KY Weekly 7.jpg (236.7 KiB) געזען 8019 מאל
[email protected]

נא_שכל
שר שבעת אלפים
תגובות: 7999
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג יולי 14, 2008 10:44 pm
לאקאציע: עולם התורה

• ציטיר

תגובה דורך נא_שכל »

ירושלים תתן קולה!

ירושלים איז ווידער צושוידערט ווי ווייט ס'גייט די לחץ משתיק צו זיין די גזירה. מ'הער מיר פון ירושלים אז ס'דא א רקארדינג פון הרב יעקב בן נעים דער "ראש ישיבה" פון הרב רבי, וואס ער זאגט אז מ'איז געקומען צו אים אינמיטן די נאכט (אייניקעלך פון די גדולי בני ברק) און אים געצווינגען ממש מיט סכינים אז ער מוז שוין שרייבן א צעטיל צו פארלייקענען אז בחורים פון זיין ישיבה זענען אנגעקומען אין מדינת ישראל מיליטער.

די פירות פון בארקאליס זענען שוין באלד גרעסער ווי בארקלאליס אליינס.
וויאזוי צו אויפהייבן דיינע קינדער און נאנטע

"ושכל יצא משכל ..." (ר' ברכיה בן נטרונאי, בהקדמת ספרו 'משלי שועלים').
אוועטאר
בערעלע קבצן
שר מאה
תגובות: 110
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך יוני 05, 2013 5:35 pm

• ציטיר

תגובה דורך בערעלע קבצן »

ווייטאגליך ציניש ארטיקל פון איינעם וואס איז עוסק אין ליידער פראבלעימישע יוגנט. (לאו דווקא סאטמאר אדער עדה החרדית, און איז חלילה נישט פון די קנאים סעקטע)

געשריבן אלס א "גאסט אפיניען ארטיקל"

די פאדראבענע 'חרדי'שע' מידיע, ובמקרה דנן דער "כאדרעי כארעידים" - וואס איז היציג ווילד קאנטראל-לאז - 'מוז' פאר זייער 'אוויעקטיוויועט' ברענגען קענגנזייטיג מיינוגען, האב זיי געשטעלט דעם ארטיקל.
לענ"ד האט זיי נישט געכאפט וואס פאר א פראסק זיי האבן זיך זעלבסט געגעבן.

אט לייענט:
אטעטשמענטס
IMG_20170616_102416.jpg
IMG_20170616_102416.jpg (135.94 KiB) געזען 7672 מאל
IMG_20170616_102459.jpg
IMG_20170616_102459.jpg (187.96 KiB) געזען 7672 מאל
IMG_20170616_102524.jpg
IMG_20170616_102524.jpg (119.31 KiB) געזען 7672 מאל
איסר האטלקי
שר האלפיים
תגובות: 2952
זיך איינגעשריבן אום: פרייטאג יולי 15, 2016 12:37 am
לאקאציע: אין בעסמענט

• ציטיר

תגובה דורך איסר האטלקי »

די ארטיקלן אין 'דער איד' איבער דעם כינוס איז געווען עפעס מייסערהאפטיג. איך האב הנאה געהאט צו ליינען די לשונות פון דעם שרייבער פון די ערשטע ארטיקל וואס ליייגט אראפ די גאנצע סדר הדברים מרישא ועד גמירא. צום ערשטן מאל וואס איך ליין געפילן אויף א געלע פאפיר.
בסתר המדריגה
שר מאה
תגובות: 167
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג מאי 23, 2017 11:49 pm

• ציטיר

תגובה דורך בסתר המדריגה »

היינט במשך'ן טאג האבן די נייעס מיטלען גע'יובל'ט מיטן מכתב חזרה וואס רהגאון הגדול ר' אהרן פעלדמאן וועט שרייבן אז עס איז נישטא קיין גזירת הגיוס
וואו עס שטעלט זיך ארויס איז די שמחה געווען א פריצייטיגע.

פון "במערכה" [אביסל פאראכטן לתושבי חו"ל]
אין תשובות: פגישת הגאון הגדול רבי אהרון פעלדמן עם ראשי ישיבות בארץ ועם חברי הכנסת ללא תוצאות. לא יהיה מכתב הבהרה
חבר מועצת גדולי התורה באמריקה הגאון הגדול רבי אהרון פלדמן ראש ישיבת נר ישראל בבולטימור הגיע הערב עם שאלות לגדולי תורה בבני ברק, נפגש עמם פנים אל פנים, אך לא קיבל תשובות. בעקבות כך הגאון הגדול שליט"א לא יכתוב מכתב הבהרה.
כמו כן פרסום ראשון: מה אמר ראש ישיבת בריסק הגאון הגדול ר' דוד סאלוייציק להגאון הגדול רבי אהרון פלדמן בהיפגשו עמו בשבוע שעבר.
הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א שנבצר ממנו להשתתף בעצרת בברוקלין עקב חתונת נכדתו בשבוע שעבר בירושלים, יצא מכתב תמיכה לעצרת הרבבות בבורקלין בדבר גזירת הגיוס הנוראה

בשבוע שעבר הגיע הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א לארץ ישראל וזאת לרגל חתונת נכדתו בת לבנו ר' יחיאל פלדמן מהר נוף. אתרי הפסולת ניצלו עובדא זו שהוא מגיע לארץ ישראל, וכך יצאו בהכרזה כי רבי אהרן פלדמן שליט"א מגיע לארץ בשביל לשמוע מגדולי ישראל בארץ את עמדתם ולחזור בו ממכתב השאלות הקשות שנשלחו לתשע ראשי ישיבות בארץ. אלא שזמן קצר לאחר מכן התפרסם מכתבו של רבי אהרן פלדמן ששלח לעצרת הענק בבורקלין נגד הגיוס, אך בכל זאת פני אתרי הפסולת לא האדימו מרוב בושה על שקריהם שנחשפים כה במהרה.
מאז הגיע הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א לארץ, מופעל עליו לחצים לעלות לראשי ישיבות בבני ברק לשמוע את דעתם שאין גזירת גיוס ולקבל תשובות לתשע השאלות עליהם התעורר ועורר במכתבו יחד עם שאר גדולי אמריקע. ואכן הערב זה קרה. רבי אהרן פלדמן הגיע לבני ברק לפגוש את הגרי"ג אדלשטיין והגר"ד לנדו. ואתרי הביבין יצאו בכותרות. מכחישי השואה החלו לפתוח שמפניות. הכותרות הכריזו רבי אהרן פלדמן בדרך לכתוב מכתב הבהרה. העיקר שאין גזירת גיוס.
אכן, רבי אהרן פלדמן הגיע לבני ברק שם פגש לכמה דקות את ראש ישיבת אהל קדושים הגרי"ג אדלשטיין, שלמיטב ידיעתנו טען שלא דנים על זה בפומבי ויש לסמוך על הפוליטיקאים, וכן פגש את הגר"ד לנדא ראש ישיבת סלבודקא שם דנו יותר בארוכה בחוק וסכנותיו כמו גם בעוד מספר נושאים העומדים על הפרק.
קודם לכן נפגש בימים האחרונים הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן במקום שהותו עם חברי הכנסת של דגל התורה שניסו בטענות זלות לשכנע שהכל בסדר, אך בלא הצלחה.
לפי מה שנודע לקו במערכה, עם צאתו מבתיהם הביע הגאון הגדול רבי אהרן פעלדמן את אכזבתו מחוסר התשובות וההתעלמות המוחלטת כמו גם חוסר האכפתיות מהבעיות, והודיע בצורה נחרצת שלא יכתוב שום מכתב הבהרה ושום מכתב חזרה, כי השאלות עכשיו רק התחזקו והמענה רחוק מאוד מלהינתן.
האמת היא ששוב ושוב רואים אנו את השטות ואת חוסר הבינה של אנשי מכחישי השואה. הלא במשך שנתיים הם ניסו להשתיק את הנושא בכל דרך. הם יודעים שמוטב להם לטמון את הראש בחול מאשר להרים אותו ולהסתנוור מאור השמש. כשאין תשובות מחליטים לא לשאול שאלות וזהו. כך מכחישים את השואה הכי טוב. אבל בטיפשותם, לפני שבועיים, בעקבות העצרת נגד הגיוס בארצות הברית הם החלו להשתולל. השתוללות זו הביאה אותם לראשונה להתייחס לנושא גזירת הגיוס, תוך שהם תוקפים בחוצפה את גדולי הרבנים בארצות הברית, תוך שהם יורים לכל עבר ללא הבחנה, ובזכותם הנושא עלה על השולחן בכל העוצמה, כאשר היום הציבור נמצא במצב אחר מאשר הוא היה לפני אותם שבועיים ימים.
[i][b]
מטבען של דברים אותם טיפשים ומכחישי שואה היו צריכים לנסות להסיר מהר מאוד את כל הנידון ושהנושא יהיה כמה שפחות נושא. אך זכו מלאכתם נעשית על ידי אחרים. אם חשבנו באכזבתנו שאחרי שתסתיים העצרת בארצות הברית מהר מאוד כולם ישכחו מגזירת הגיוס, מהר מאוד דאגו בפלג מכחישי השואה שהנושא לא יסור מסדר יומינו עוד שבוע, בו כולם נחשפו לדעת על גודל הטראגעדיא בעקבות חוק הגיוס.
[/b][/i]נאום שכמעט ולא תפס כותרות של הרב הגאון רבי יהודה רבי, על בחורים שנפלו מהישיבה לצבא, נאום שהיה נשכח אולי תוך שעה, הפך לשיחת היום במשך שבוע. הניסיון הבני ברק להכחיש את החי, הביא לחשיפת כל האמת על חמשת או ששת או שבעה או עשרת הבחורים שנפלו מהישיבה לצבא. תופעה שלא הייתה בעבר לכולא עלמא, נהייתה היום תופעה. הם בטיפשותם הפכו את הויכוח ללמה הם נפלו לצבא. למי זה באמת משנה. הלא עצם העובדא עליה כבר אין מחלוקת, היא כשלעצמה נוראה.
והנה, עבר שבוע. דשו ודשו בנושא הרב רבי, ומה יהיה עתה? שוב ישכיחו את השואה הרוחנית מאיתנו. אך לא אלמן ישראל. שוב הציפו בפלג מכחישי השואה את הנושא. הפעם בתקוות שווא ובדימיון של מכתב שיכתבו הגאון רבי אהרן פלדמן שליט"א להבהיר שאין גזירת גיוס ולא יהיה.
אך הנה בימים הקרובים כולם יווכחו לראות, אם אחרי הביקור פנים אל פנים של הגאון הגדול רבי אהרן פעלדמן בביתם של ראשי הישיבות בבני ברק ואחרי הכל אין תשובות ואחרי הכל אין מכתב הבהרה או חזרה או התנצלות, הרי שברור ביותר שגזירת הגיוס גזירה קשה היא מנשוא
וכעת בפרסום ראשון, מה אמר ראש ישיבת בריסק הגאון הגדול ר' דוד סאלוייציק להגאון הגדול רבי אהרון פלדמן בהיפגשו עמו בשבוע שעבר.
ביום חמישי התקיימה חתונה באולמי תמיר האולם העגול בירושלים. החתן בן למשפחת שנק לומד בישיבת בריסק של הגאון הגדול ר' דוד סאלוייציק. לחתונה הגיע גם הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א. היה זה עוד לפני החופה. כראות ר' דוד את ר' אהרן פלדמן, עודד אותו מאוד על המכתב שכתב עבור העצרת בארצות הברית כנגד גזירת הגיוס. בתוך האולם הכל עוד טרם החופה, התיישבו יחדיו הגאון הגדול ר' דוד סאלוייציק והגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א, כאשר ר' דוד סאלוייציק אומר בקול גדול כי מי שלא השתתף בכנס הוא בגדר לא תעמוד על דם רעך.
בנוסף לכך, אחרי החופה ישבו הם יחד ביחידות בגינה ליד המושב זקנים, שם הם דיברו ביניהם ביחידות בארוכה, ולפי מה שנודע לקו במערכה אז האריך ר' דוד והסביר לר' אהרן פלדמן את הסכנות האיומות בחוק והפרטים הקשים בחוק הגיוס הנורא שמפריעים לו.
במהלך החתונה ניגשו בחורים רבים אל הגאון הגדול ר' אהרן פלדמן שהם לא מתייצבים בלשכות הגיוס ואינם משתפים פעולה עם גזירות השלטון, ר' אהרן פלדמן בירכם בחמימות רבה ועודדם על כך.
אוועטאר
תמימות'דיגער
שר חמישים ומאתים
תגובות: 493
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג דעצעמבער 05, 2016 12:22 pm

סאטמאר [מהר"א] בענין הגיוס

• ציטיר

תגובה דורך תמימות'דיגער »

איינער קען אפשר ארויפברענגען די אינהאלסטרייכע [כ"ש] קונטרס "המצב" איבערן גזירת הגיוס דורכגיגעבן דורך קהל מהר"א מסאטמאר
כ'בין א תם - נישט א נער
בסתר המדריגה
שר מאה

• ציטיר

פרסום ראשון: מכתב התשובה שנשלח על ידי ראשי ישיבות בארץ לתשעת השאלות שנשאלו על ידי גדולי אמריקה. במכתב מודים ראשי הישיבות באופן חד משמעי: יש בעיות קשות, יש חוק גיוס נורא. בהמון מלל של דמגוגיה ופלפולי הבל, מנסים להסביר למה המצב הקיים היום הוא הרע במיעוטו. לא פלא שמכתב זה לא הצליח לשכנע את גדולי אמריקה.

פרסום ראשון התשובה לראשי הישיבות

נאך פרטים קען מען הערן אויף קול זעקה
845-259-5200
917-444-9127
געוואלטיג
שר האלפיים
תגובות: 2727
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג אוגוסט 29, 2011 5:12 pm

• ציטיר

תגובה דורך געוואלטיג »

אינטערוויא אויף קול סאטמאר מיט א עסקן און שמועס פון הרב טעלער שליטא
http://www.bechatsrossatmar.com/Audio/I ... -Sivan5777
http://www.bechatsrossatmar.com/Audio/RSST-Sivan5777
פוטין איז דער פתויי הייצר זיך צי איינרעדן אז מקען זיין שלעכט און פירן יעדן ביים קארג.. אבער חז"ל זאגן אונז קלאר:
סוף גנב לתלי'! פון דעם האט זיך קיינער נישט ארויסגעדרייט!
ווי לאנג עס וועט נעמען?
דאס ווענד זיך שוין אין אונזערע תפילות!
געוואלטיג
שר האלפיים
תגובות: 2727
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג אוגוסט 29, 2011 5:12 pm

קונטרס המצב איבערן גזירת הגיוס און ארום

• ציטיר

תגובה דורך געוואלטיג »

פוטין איז דער פתויי הייצר זיך צי איינרעדן אז מקען זיין שלעכט און פירן יעדן ביים קארג.. אבער חז"ל זאגן אונז קלאר:
סוף גנב לתלי'! פון דעם האט זיך קיינער נישט ארויסגעדרייט!
ווי לאנג עס וועט נעמען?
דאס ווענד זיך שוין אין אונזערע תפילות!
בסתר המדריגה
שר מאה

א נייע שוידערליכע באריכט איבער דעם מצב פון חרדים אין מדינת ישראל מיליטער רח"ל

• ציטיר

'יותר חרדים מתגייסים לצה"ל'

ראש ענף תכנון כח אדם מספר על עליה בהיקף החרדים המתגייסים לצה"ל ומעריך שהמגמה תלך ותעלה, "יש יותר מסלולים אטרטקיביים".
בני טוקר , כ"ו בסיון תשע"ז 20/06/17 07:43
שיתוף

Video Player

00:30 | 09:16
ראש ענף תכנון כוח אדם סדיר, סא"ל גילי בן מנחם, מעריך בערוץ 7 כי המאמצים שעושה מדינת ישראל מיליטער כדי ליצור בצה"ל מסגרות ייעודיות למגזר החרדי הופכים את מדינת ישראל מיליטער ליעד אטרקטיבי לצעירים חרדים.

"כיום משרתים 6,600 צעירים מהמגזר החרדי מתוך חיילי החובה. מחצית משרתים במסלולי הלחימה, אם זה בגדוד הנח"ל החרדי הוותיק או במסלולים החדשים בחטיבת גבעתי ופלוגה בחטיבת הצנחנים. בנוסף אליהם יש עוד יעד לחימה בחיל האוויר ועוד כמה יעדים תומכי לחימה''.

מלבד זאת, הוא מספר כי ''קיימים המסלולים לשח"ר, החל מגיל 21 ומעלה, אלה מסלולים ותיקים יותר שקיימים בכלל זרועות מדינת ישראל מיליטער. בכל המסגרות זוכה החייל החרדי לתנאים דומים לתנאים שמצויים בנח"ל החרדי".

סא"ל בן מנחם לא שולל את האפשרות שנראה בעתיד גם טייס חרדי בחיל האוויר, "אני יכול לומר שעד היום מדינת ישראל מיליטער פעל כדי לאפשר לכל מי שמעוניין להתגייס לשירות ולבצע שירות משמעותי בהתאם לרצונו ויכולותיו וצה"ל יאפשר זאת כאשר יבשלו התנאים לכך".

לדבריו, בימים אלה נבדקים המספרים המדויקים כדי לראות האם אכן הושגו יעדי הגיוס לציבור החרדי, "אנחנו בימים האלה בודקים בצורה פרטנית את כל הקף המתגייסים לצה"ל ובודקים מי מהם עומד בתנאים שהוגדרו בחוק כמי שתורתו אומנותו ובהתאם לכך נדע האם עמדנו ביעדי הגיוס או לא. היות ויש חרדים שהתגייסו לכלל יחידות מדינת ישראל מיליטער גם כאלה שאינן מוגדרות כמסגרות חרדיות אנחנו צריכים לבדוק אחד אחד ולראות כמה חיילים שמוגדרים כחרדים התגייסו לצה"ל".

בן מנחם מציין שיש עלייה הדרגתית במספר המתגייסים החרדים מדי שנה, "בשנים האחרונות ראינו עלייה בכל שנה ושנה, בשנת 2013 גייסנו קרוב ל -2000 חרדים בשנה שעברה גייסנו כ-2500 חרדים, ישנה מגמה הולכת ועולה של חרדים שמתגייסים לצה"ל".

לדבריו מדינת ישראל מיליטער ימשיך להגן על החיילים החרדים מפני פגיעות של גורמים קיצוניים, "מדינת ישראל מיליטער עושה ככל יכולתו על מנת לשמור על חייליו ולמנוע כל פגיעה בהם. אסור שחרדי שהחליט לשרת בצה"ל יפגע כתוצאה מכך. צריך להבהיר שהפגיעה בחיילים חרדים מתבצעת על ידי גורמים אזרחיים, לצה"ל אין יכולת אכיפה כלפי גורמים אזרחיים והדבר נתון לגורמי האכיפה במדינת ישראל.

''אנחנו עושים ככל שביכולתנו כדי לסייע לחיילים שנפגעו, יש פה קו חם וקבוצות כאלה ואחרות. אנחנו נוקטים מספר פעולות ברמת הדרג המדיני כדי לוודא שהחיילים האלה מקבלים טיפול ראוי וגם הקף התופעה יצטמצם ככל האפשר, יש ועדה בראשות ראש אכ"א שיושבים בה גורמים צבאיים מאגף כח אדם ומשאר הזרועות כמו גם גורמים ממשרד הביטחון, פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל שבו אנחנו יושבים וסוקרים ביחד את כל אחת מהפגיעות שנגרמו לחיילים.

''אנחנו עושים ככל יכולתנו כדי שהחיילים יגישו תלונה במשטרת ישראל, כדי שגורמי האכיפה יוכלו להמשיך את הטיפול בכל אחת מהתלונות האלה. וכאשר גורמי החקירה וגורמי האכיפה מגיעים לאפשרות כזאת הם גם מגישים כתב אישום כנגד גורמים שפגעו בחיילים".

סא"ל בן מנחם טוען שלמרות העלייה במספר המתגייסים החרדים, לא נפגעה האפשרות לדחות את הגיוס למי שרוצה להמשיך ללמוד בישיבה, "החוק מאפשר לכל מי שאורח חייו ותורתו אומנותו להגיש בקשה לדחיית גיוסו ובהמשך כשיגיע לגיל 24 לקבל פטור משירות.
[במאמר המוסגר איז די סטעיטמענט געקונצלט ווייל נישט יעדער קען זיין תורתו אומנתוו צוליב שי שווערע תנאים וואס איז אוועקגעשטעלט , ווי אויך אויב איינער האט געהאט טעכנישע פראבלעימען ווי צום ביישפיל נישט באקומען די בריוון אין צייט אדער געווען און חו"ל אדער די ישיבה האט צו ווייניג בחורים וכו' העלפט נישט די תורתו אומנתו]
''ברגע שאדם מגיע ללשכת הגיוס, אם הוא מגיש בקשה לדחיית גיוס והוא עומד בתנאים של החוק הוא מקבל דחיית גיוס וכאשר הוא מגיע לגיל הפטור כפי שנקבע בתקופת ההסתגלות הראשונה אנחנו פוטרים אותו משירות בגיל 24. אנחנו מבצעים שיח עם גורמים כאלה ואחרים כדי לאפשר גיוס תוך כדי הידברות ובלי לפגוע באף אחד. במקביל אנחנו פותחים מדי שנה יעדים חדשים כדי להפוך את השירות אטרקטיבי בקרב האוכלוסייה החרדית".

לדבריו אין ספק שהשירות בצה"ל פתח לחרדים המתגייסים אפשרויות נוספות גם באזרחות, "האוכלוסייה הלוחמת למשל מבצעת שירות של 24 חודשים ובסופו ב-8 או ב-12 החודשים האחרונים הם מבצעים פרק שנקרא מכינה שבו יש כמה פעולות, גם השלמת שנות לימוד, גם לימודים למקצוע היישומי שבו לאחר מכן יוכל להשתלב בשוק העבודה והכול על חשבון הצבא.

"על פי סקרים שנעשו, מעל 90 אחוז ממי ששרת בצה"ל בקרב המגזר החרדי לאחר מכן השתלב במשק או שנמצא בלימודים אקדמיים", מספר בן מנחם
יחזקאלע
שר חמישים ומאתים
תגובות: 422
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג אפריל 29, 2014 6:01 pm

• ציטיר

תגובה דורך יחזקאלע »

געוואלטיג האט געשריבן:http://www.bechatsrossatmar.com/PDF/383Shlach-5777/Hamatzev-Shlach-5777

ווען די אינהאלט פון דעם קונטרס וואלט ווען געווען אין א תגובה אויף אייוועלט, וואלט עס נישט אדורך געלאזט געווארן דורך די אחראים, ודי
אוועטאר
עולם ומלואו
שר חמש מאות

• ציטיר

תגובה דורך עולם ומלואו »

נא_שכל האט געשריבן:ירושלים תתן קולה!

ירושלים איז ווידער צושוידערט ווי ווייט ס'גייט די לחץ משתיק צו זיין די גזירה. מ'הער מיר פון ירושלים אז ס'דא א רקארדינג פון הרב יעקב בן נעים דער "ראש ישיבה" פון הרב רבי, וואס ער זאגט אז מ'איז געקומען צו אים אינמיטן די נאכט (אייניקעלך פון די גדולי בני ברק) און אים געצווינגען ממש מיט סכינים אז ער מוז שוין שרייבן א צעטיל צו פארלייקענען אז בחורים פון זיין ישיבה זענען אנגעקומען אין מדינת ישראל מיליטער.

די פירות פון בארקאליס זענען שוין באלד גרעסער ווי בארקלאליס אליינס.

זיינע פולע ווערטער: (ריקארדינג און ווארט ביי ווארט איבערזעצונג)
https://www.dropbox.com/sh/vyd85nlwd9t0 ... 5XcMa?dl=0
אוועטאר
עולם ומלואו
שר חמש מאות

• ציטיר

תגובה דורך עולם ומלואו »

השאלות שהגיעו מעבר לים, ונותרו ללא מענה
מכחישי השואה.pdf
(64.08 KiB) געווארן דאונלאודעד 284 מאל